Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes e fényképezőgépen...

Érdemes e fényképezőgépen gondolkoznom, ha a leendő telefonom minőségi képeket csinál?

Figyelt kérdés
Sokat utazom, szeretném , ha a képek "kézzel fogható" formában albumba kerülnének,és szép, élesek lennének. Egy tükörreflexeset viszont nem nagyon tudok magammal cipelni. Cserélhető objektíves digitális fényképezőgépen gondolkoztam, amatőr fotós vagyok, nem tudom, hogy sokkal jobb minőségben készítenék-e képeket dig. géppel, mint telefonnal. Van aki "csupán" telefonnal vágott bele a megörökítendő nagyvilágba? Tapasztalatok? Előre is köszönöm.

2013. dec. 8. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha csak emlékképket akarsz készíteni, megteszi a telefon is. Amatőr fotós nem lehetsz, mert akkor tisztában lennél azzal, hogy az objektívet nem lehet zsugorítani. Nézd meg pl., hogy egy focimeccsen milyen hatalmas objektívek végén figyel a kamera. Az érzékelő elem fajtája, mérete minősége sem mindegy.

Ha komolyabban akarsz fotózni, akkor mindenképpen nagy gépet vennék három objektívvel, vakuval, váltámasszal, egylábú állvánnyal. Ez persze nem olcsó, meg cipleni is kell.

2013. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

A kép minőségét 3 dolog határozza meg,

az objektív

a képérzékelő

a képfeldolgozó szoftver

(+1 a fotós)


"leendő telefonom minőségi képeket csinál" ezt honnan gondolod? ne tévesszen meg a nagy megapixel szám, ez csak a kép mérete, de nem garancia a minőségre!

2013. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a leendő telefon nem az egyik új alma, vagy valamelyik új Lumnia, akkor ne táplálj nagy reményeket. Ha gond a méret, vannak komoly komapktok, pl. a Canon G1X vagy a Nikon Coolpix A. Egy MILC rendszer sem rossz, de ha normális objektíveket akarsz, annak mérete lesz.
2013. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Értsem úgy, hogy az IGAZÁN minőségi kép egyenlő a tükörreflexes gépekkel?
2013. dec. 8. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne értsd úgy. Nem kell hozzá feltétlenül tükrös gép. Manapság az emberek kezdik ezt úgy kezelni, hogy veszek egy "profi" gépet (mellesleg egy belépőszintű tükrös nem profi gép), és aztán de profi képeim lesznek. Nem lesznek.

Annyi, hogy egy telefonon kb semmi beállítási lehetőséged nincs. Nem te döntöd el, hogyan fotózol, hanem a telefon. Még akkor is, ha Apple. Lehet, hogy van 15 megapixeled, de az nem jelent semmit.

Ha értesz valamicskét a fotózás fogalmaihoz, vegyél egy olyan bridge gépet, amin van legalább rekesz előválasztás.

Ha nem értesz hozzá, akkor mindegy, úgyis automata módban fogsz kattogtatni, arra meg jó a telefon is.

2013. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Külön köszönet a legutóbbi válaszért!
2013. dec. 9. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Első nem tudom miért lett lehúzva.


Ma már alig fotózom, de amikor még rendszeresen tettem, a tükörreflexes kamerát szerettem. Jobban meg tudtam komponálni vele a képet, mint a szemhez tartottal. Egy dolgot kellett csak megszokni, hogy a kép tükörfordított. Vettem hozzá a pentaprizma feltétet, fresnel lencsét is.


Ha cserélhető objektíves gépet veszel, bármennyire is jó ötletnek tűnhet, de ne válassz hozzá nagy átfogású gumiobjektívet. A zoom mindig kompromisszum. Ha egy objektívvel akarsz megoldani mindent, akkor semmi nem lesz igazán jó.

Utazáshoz az alapobjektív mellé egy fix nagylátószögűt és egy kistelét vennék. Esetleg egy olyan zoomot, amely a normál fókusztávtól úgy 135 mm-ig tart. Nagyobb fókusztávot kézben megtartani nem lehet.

És olyant semmiképpen sem, amelyikben digitális zoom és digitális képstabilizáló van. A digitális zoom csak átverés. Interpolációval számolja ki a hiányzó pixeleket valódi ráközelítés helyett.

2013. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!