Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Valaki elmagyarázná a hosszú...

Valaki elmagyarázná a hosszú záridő használatát?

Figyelt kérdés
digitális fényképezőgéppel is lehet hasonló képet készíteni mint itt az első? [link] Nikon coolpix s3300 gépem van. csak komolyabb géppel lehet? nem teljesen értek még ilyesmihez elnézést ha hülyeséget kérdeztem. ez a kép is hosszú záridős? [link] hogy kell beállítani hogy ilyen képet készítsünk?

2013. dec. 8. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Hosszú záridő esetén - nevének megfelelően - a zár hosszabb ideig marad nyitva. Ekkor több fényt enged be, viszont a mozgás elmosódottan jelenik meg. Az első képen (amelyen két vízsugár látható), a bal oldali rövid záridővel készült (ezért van "megdermesztve" a pillanat), míg a másodikon a vízsugarak elmosódottságát, "selymességét" a hosszú záridő adja.

Másik képeden nem tudom, mire gondolsz. Háttér elmosódottságára? Azt a mélység élesség okozza. Nagy rekesznyílás esetén lesz elmosódott a háttér.

Feltételezem "digitális fényképezőgépre" irányuló kérdésed azt takarja, hogy kell-e ehhez DSLR (digitális tükörreflexes). Természetesen nem, elég, ha a géped engedi a fenti dolgok (rekesznyílás, záridő) értékének manuális beállítását.

2013. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok: ahogy nézem, ez az S3300 nem sok beállítási lehetőséget enged, manuális módja nincs is. Gyári adatlapja szerint maximális zárideje 4 másodperc (ez nem számít soknak), ezt a tűzijáték motívumprogrammal lehet előhozni. Háttér elmosásához valószínűleg a portré módot kell használni, de próbálkozz.

Hosszú záridő használatánál egyébként elengedhetetlen az állvány (vagy legalábbis a stabil támasztás) használata, különben be fog mozdulni (ezen amúgy egy optikai képstabilizátor sem segítene, de ilyen amúgy sincs az S3300-ban).

2013. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen így értettem!köszönöm a segítséget
2013. dec. 8. 21:56
 4/7 A kérdező kommentje:
melyik digitális fényképezőgépeken vannak ilyen beállítások?
2013. dec. 8. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Fuji ultrazoomokon pl szokott lenni (nekem is egy 2006-ban vett s5600-am van, az tudja), ahogy a többi "komoly" kompakton is.
2013. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egy sony dsc-h100-on is van ilyen beallitas,ami egy kozepszintu kompakt es mukodik is rajta.
2013. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget! :)
2013. dec. 17. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!