Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan tudnám beállítani...

Hogyan tudnám beállítani rendesen SL300-as fényképezőgépemet?

Figyelt kérdés

Kísérleteztem különböző opciókkal mert most tanulom használni a gépet. Kezdő vagyok. Ma csináltam pár darab képet a villany fénynél és az nagyon sárga lett. Hogyan tudnék ezen javítani. Villanyfénynél készítettem a képet. De akkor ez ennyire látszana a képeken is? Illetve nem tudom össze függ e lehet nem de egy izzósor előtt álltunk és abban is van sárga. Lehet ez a baj? Hogyan tudom a megfelelő fényviszonyokhoz beállítani a gépet?

Segítségeteket előre is köszönöm.


2013. dec. 12. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A konkrét gépet nem ismerem, de a fényviszonyoknak megfelelően kell beállítanod a fehéregyensúlyt. A legtöbb gépen automatára van állítva, ami megpróbálja eltalálni, de nem feltétlenül sikerül neki.

Ha a gépeden van ilyen beállítás, akkor keresd meg a megfelelőt (szokott lenni napfény, árnyék, neonfény, sima égő, stb).

2013. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt megtalaltam. Akkor ott megprobalom beallitani.
2013. dec. 12. 22:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Lenne meg egy kerdesem mi ez fluoreszcens feny ebbol 3van. Mikor melyiket erdemes hasznalni?
2013. dec. 12. 22:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor melyik? Fénycsöves világításnál, de a próba dönti el, melyik lesz jobb. Ha van manuális Wb a gépeden, akkor elszórakozhatsz egy darab hófehér papírral is (nyilván nincs wb méréshez is alkalmas hiteles szürkelapod) Kevert fény esetén meg örvendezhetsz, hogy nem lett minden zöld :)
2013. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!