Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Új fényképezőgépet szeretnék...

Új fényképezőgépet szeretnék venni, Tükröset, vagy digitálisat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy öreg Olympus gépem van, ami már az utolsókat rúgja. Azt hallottam a tükrösről, hogy nem lehet vele egyszerre közelre és távolra fényképezni. Ha szeretnénk akkor 2 objektív kell hozzá. Ez igaz? PRO-t és KONTRA-t szeretnék hallani ay egyik és a másik fajtáról is :)

2013. dec. 12. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ne vegyél tükröset, teljesen felesleges neked.


Ne sértődj meg, de a kérdésed alapján a leghalványabb fogalmad sincs a témáról, márpedig ahhoz, hogy egy tükrös gépből többet tudj kihozni, mint egy olcsõ kompakt gépből, szükség van szakmai ismeretekre.


Keress egy ærban neked megfelelő kompakt vagy bridge gépet, és boldog leszel vele. Komolyan.

2013. dec. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyesnek +1
2013. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ne vegyél tükröset... előbb olvass a témában(neten van fent csomó minden), majd tanulj meg használni bridget(manuálban) és majd utána gondolkodj DSLR-ben... de ezt nem megbántásból mondom,csak felesleges neked most annyit költeni egy tükrösre... :D

amúgy meg a mai tükrösök is digitálisak: DSLR-> (Digital Single Lens Reflex) azaz digitális tükörreflexes; és ugye a képeket digitálisan mentik SD van CF kártyára.. :) ha az SLR, azaz filmes gépre gondoltál, akkor bocsi, bár ez szerintem kizárt :D

2013. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te szerintem a digitális tükörreflexes (DSLR) és a szintén digitális kompakt fényképezőgépekre gondolsz. Neked ha jól értettem kompakt géped van. Én is anno egy kompakt gépről váltottam tükörreflexesre, de nem volt nehéz kezelnem, mert a kompakt gépet sem használtam túl gyakran automatán.

Én a helyedben egy belépő szintű tükörreflexest vennék, pl. Canon 1100D, 600D vagy 100D. Hozzá pedig kezdésnek egy zoomos objektívet (gondolom ezt érted "közelre és távolra fényképezés" alatt).

A tanulásról.

Az interneten ma már sok információ elérhető, igaz leginkább idegen nyelven, de magyarul is sok hasznos infót találsz, ha célzottan keresel. Ezen kívül vannak könyvek, amikben az alapokat próbálják érthetően elmagyarázni. Ezt ajánlom pl. [link] és ugyanezektől az íróktól van még több is, ami szerintem nagyon jó. De persze a legfontosabb a SOK GYAKORLÁS. Először AV, TV, majd a "nehezebb" M módban. Amíg tök kezdő vagy, addig olyan helyzetekben ahol gyorsan kell reagálni, használhatod az automatát is, ez a lehetőség a DSLR gépeken is megvan. Viszont nagyon nem ajánlott, hogy mindig így fotózz, mert akkor tényleg nem fejlődsz tovább soha, az automata beállítás pedig nem mindentudó, csak végszükség esetén használd.

Jó objektívre sajnos általában sokat kell költeni. Főleg a fix (tehát nem zoomos) és fényerős objektívek ára szökhet az egekbe, de szerintem ezek minősége a legjobb. Egy nem zoomos obival is tudsz távolra és közelre fényképezni, csak ott neked kell a témához közelítened, vagy attól távolodnod, hogy a neked tetsző kompozíciót elérd. Nagyon jó objektív és a jó fényerejűek közül még a legolcsóbbak között van pl. a Canon 50mm f1.4, vagy az 50mm f1.8. (Azért ajánlok Canont, mert én ezt a rendszert használom és ismerem leginkább, de más gyártóktól is biztos találhatsz megfelelőt).

Szóval a helyedben először vennék egy könyvet, vagy az interneten próbálnék okosodni a tükörreflexes gépek működéséről, kezeléséről, hogy mi mit jelent, mi a célja, mit jelentenek az objektívek jelzései stb. Emellett megpróbálnám a még meglévő Olympusz gépeden gyakorolni az AV, TV, M módokban fényképezést. Azután vennék csak egyáltalán gépet.

2013. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Mindenki ra akarja beszelni a dslr-re, pedig egyaltalan nem biztis, hogy szuksege van ra.


Egy jobb bridge geppel szebb fotokat keszit egy amator, mint a legdragabb dslr szettel - es nem tudjuk, akar-e a kerdezo tanulni, rengeteg idot es penzt raszanni a dologra, vagy egyszeruen csak egy olyan gepet keres, amivel egy nyaralast vagy csaladi esemenyt meg tud orokiteni.

2013. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Már lehet kapni korrekt áron 20 mpixeleseket is. Lehet cserélhető objektívvel, de az szerintem legfőképp a profiknak való. Persze ha nem zavar, hogy táskányi nehéz optikát kell cipelni a válladon és egy valóban tű éles képért hajlandó vagy mindig a megfelelőt feltenni, ami hozzá illik, akkor olyant is lehet venni.


Viszont van már 20 megapixelesben 50X-es optikai zoomos is, ahol az 50X-es nagyításnál már talán hagy kívánni valót maga után. Viszont nem kell bőröndnyi fotós táskát cipelni, amire fogadjuk el, leginkább annak van szüksége aki profi módon eladható hibátlan képeket készít, amiből meg akar élni, mivel azzal a minőséggel jobban el tudja adni magát amitől kapós lesz a fotója mert minden éles akár távolról fotóz, akár közelről készült a kép.


Vannak kategóriák. Azt már neked kell eldönteni, hogy mit vállalsz be egy jó képért. Nem csak a megvásárlás "terhére" gondolok, hanem pl akarsz-e hordozni kisbőröndnyi nehéz optikákat vagy megelégszel egy optikai zoommal.


Az eredmény is ettől függ bizonyos mértékben és ezt neked kell eldönteni mire van szükséged az ilyen szempontok igénybevételével.


Ja, hogy digitálisat, az szinte nem is lehet kérdés a mai technika adta lehetőségek mellett. Persze akinek különösen tetszik a kémiai nyersanyag adta fotózás varázsa, amit majd csak kidolgozás után lehet "csak" megnézni, annak arra lehet szüksége.


Ezek már egyéni dolgok.

2013. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Első: nem sértődtem nem, hogy őszinte legyek totál nem is értek hozzá, azért kérdeztem :)

Azthiszem sikeresen lebeszéltetek a tükrös gépről, nekem csak családi fotókra és pár buli megörökítésére kellene a gép, szeretek ilyenekkel foglalkozni, de azért annyira nem, hogy a fentebb írót idézzem "táskányi" objektívet cipeljek és ezreket költsek rá.


Amúgymeg látszi azthiszem, hogy totálisan nem értek hozzá :D

2013. dec. 13. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszoló bekevert ide megint témákat, aminek semmi köze a kérdéshez.

Először is felejtsük már el a 20 megapixelt. Semmi köze ahhoz, hogy mennyire profi a gép. Nem jársz jobban 20mp-lel, mint 10-zel, kivéve, ha óriásposztert akarsz nyomtatni.

Az levehető objektívek is hasonlóképpen zoomolnak, mint az utolsó által lenézett optikai zoom. A lényeg, hogy a lencsetagok mozgásából adódjon a ráközelítés, ne digitálisan képezze le a gép.

Na mindegy. Ahogy már sokan írták előttem, nézz ki magadnak egy jobb kompaktot vagy bridge gépet, az tökéletesen meg fogja tenni erre a célra. Ha családot meg bulikat akarsz fényképezni, akkor nem tartom fontosnak, hogy 50-szeres zoom legyen benne, mivel úgyis közel vagy a célpontjaidhoz. Sötétben meg nagy valószínűséggel egyik géppel sem fogsz remek fotókat csinálni, csak vakuval az emberek arcába.

2013. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

"Nem jársz jobban 20mp-lel, mint 10-zel, kivéve, ha óriásposztert akarsz nyomtatni."


Viszont ha a képből kinézel utólag valami eldugott kis részletet amit felvételkor nem tartottál fontosnak, talán észre se vetted de utólag rájössz, hogy jól sikerült a kicsi részen látszó "téma" és így már fontos lenne, akkor 2-szer nagyobb felbontású kamerából élesebb képként mentheted ki a külön fotót. Ehhez persze jó optika is kell, hogy kiszolgálja a szenzort megfelelően részletekkel.


Minél nagyobb felbontású képet készítesz, annál jobban bele "sétálhatsz" képnézegetővel a finom részletekbe. Ezt én is szoktam csinálni, de nekem csak 3648 X 2736 pixeles felbontásom van maximum, és az ilyenkor bizony nem túl nagy.


Persze ha erre nincs szükség, akkor lehet fotózni akár kettő megapixelessel is. Abból is nagyon jó családi fotók lesznek. Persze akkor kicsi részleteket utólag ne akarj kinagyítani élesen, mert abból már nem lehet.


Mindketten tényeket mondunk, az előző is és én is de más szempontból nézve. Ezt megint neked kell eldönteni, hogy van-e igényed erre.


Szóval itt minden fontos amire igényed van és semmi nem fontos, amire nincs. Ez az örök igazság ezekben a dolgokban.

Azért hangsúlyozom, hogy azt neked kell tudni, ha már tükrös gépen gondolkozol, vagyis egyáltalán felvetődött ez a kategória, azb elgondolkodtató lehet.


Egyébként családi fotóhoz egy jó kompakt is megfelelő lehet, amit akár könnyen zsebre vághatsz használat után.


Amiket leírtam itt mások az mind igaz. Amiket leírtam én az is mind igaz. Választani már neked kell, mert mindenki más szempont szerint ítéli meg. A lényeg viszont az ami neked leginkább be jön.



Különböző weblapokon vannak különböző kamerákkal készült teszt fotók. Szerintem nézz ki néhány szinpatikus gép típust és keress vele készült teszt fotókat. Az lehet, hogy neked jobb lenne, mint hogy itt mindenki mondja a saját megítélése szerint neked megfelelőt.

2013. dec. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

betű elírás jav.:

"Szerintem nézz ki néhány szinpatikus .." = szimpatikus.

Bocsánat

2013. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!