Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek Panasonic...

Mi a véleményetek Panasonic Lumix DMC-LZ30 gépről?

Figyelt kérdés

2013. dec. 15. 19:17
 1/3 Krill válasza:

Pixinfót böngészd, a legjobb hazai tesztoldal.

[link]


Alapvetően tudni kell mire akarod használni. Manapság nincs rossz gép, a márkások között, legfeljebb nem az igényeidhez és tudásodhoz választasz.


Ez a Pana, garantáltan jó képeket tud csinálni. Az a 35*-ös zoom is imponálóan hangzik. A paramétereivel garantáltan fel lehet vágni haverok előtt. Turistáskodni és nyomkodni az exponáló gombot gondolkodás nélkül, ideális ez a kategória. Ha már komolyabban akarsz fotózni, némi művészkedést belerakva, akkor Canon, Nikon v. Pentax gépet vennék magasabb áron, kevésbé imponáló paraméterekkel, de jobb manuális kezelhetőséggel. Pl, nekem még mindig bejön a Canon S3-as ami egy őskövület, de még mindig kiszolgálja azokat az igényeimet, amit elvárok egy nagy kompakt v. bridge géptől. A jelenlegi gépem is őskövület: Canon 30D tükrös gép, lényegében nem tud semmit a mai divatos funkciókból, de pont azt tudja amire nekem kell. Fotózni kompromisszumok nélkül!


Többi márkát nem ismerem, de Canonban az SX vagy G sorozat, amit ajánlani tudok. Ezeknek az érzékelője egyébként nagyobb méretű, ami mindig előnyösebb, ha komolyan akarsz fotózni mert több lehetőséged van a mélység élességgel játszani, és a képzaj is természetesebb, filmszerűbb egy nagyobb CMOS érzékelőn, mint egy CCD-n.(turistaként nem fogod észrevenni a különbséget). A felbontás 6mpx felett gyakorlatilag mindegy. Én gyakran piszkálom PS-el a képeimet, de soha nem volt kevés ez a felbontás.


Személy szerint nem szeretem a Panasonic kezelését, mert túl sok hangsúlyt fektet a parasztvakításra, kezelni ettől viszont bonyolultabb. A 35*-ös zoomot is gyanakodva fogadom, mert egyrészt a játékot leszámítva a közel 900mm-es fókusztávot (ez már egy alap csillagászati távcső) nem fogod soha használni, ellenben egy ekkora átfogás már optikai minőségromlást szokott okozni, amit szoftveresen próbálnak helyrehozni manapság. Persze ez a legtöbb embernek megfelelő, mert azt sem tudják milyen képhibákat kell nézni és a nagymamának sem fog feltűnni amikor az unokái képét nézegeti.

Én leggyakrabban a 17-70mm-es (27-110mm eqv.) objektívet használom, ez a leg praktikusabb a mindennapi, és turista fotózáshoz. A 70-300-as (110-480m eqv.)-ast elvétve veszem elő. Szóval ennyit a közel 900mm fókusztáv gyakorlati hasznáról.


Természetesen nem kell feltétlenül rám hallgatni a konkrét márkában v. típusban. Én Canon "hívő" vagyok. De az egyszerű jól átlátható és kezelhető menürendszer, a fő funkciók gyors, egyszerű elérése és kezelése ami fő szempont kell, hogy legyen és nem az, hogy hány utólagos effektet, vagy téma automatikát tud. Normális fotós úgy is csak P, M, Tv, Av üzemmódokat használ, aki meg nem tud fotózni, az meg úgy is a "zöld" teljesen automata turista üzemmódot használja.


Apámnak egy régebbi Panasonic van ebből a sorozatból, és én nem tudom igazán kezelni, persze apám sem. Mindig perceket kell nyomkodni mire kihozom belőle, amit akarok, addigra meg elmegy a téma, szóval a végeredmény az hogy benyomom "ződ" módba és nyomkodom agyatlanul.


Persze ha neked tetszik a Pana menürendszere, és kezelése nem beszéllek le róla, csak azt mondom nézz meg mást is, fogj a kezedbe pár gépet, fotózz velük, érezd meg hogy mennyire kényelmes a fogása, kezelése és ez alapján dönts.

2013. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

tudom hogy régi a kérdés, de nekem az lenne a kérdésem hogy nekem is ilyen fényképezőm van, és nem tudom hogy ha vennék hozzá optikát, hogyan kell felrakni rá ?


Segítséget előre is köszönöm.

2018. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 totesq válasza:
Sehogy!
2018. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!