Ha veszek pl egy 300mm-es obit akkor honnan tudom, hogy az hányszoros zoom-mal rendelkezik mondjuk canon 600d-n vagy mondjuk egy full frame-en?

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A zoomnak nincs köze ahhoz, hogy milyen gépre teszed rá. A két szélsőértéktől függ.

Nem tudom, konkrétan milyen objektívre gondolsz. Ha 300mm fix obi, akkor értelemszerűen nincs zoom rajta.

Ha pl 100-300mm-es obi, akkor háromszoros zoom van, mert a kiindulóértékhez képest annyival tudsz ráközelíteni. Attól, hogy full frame-re teszed, a háromszoros zoom marad, csak mást fogsz látni az objektíven keresztül.

A felsőértéket elosztod az alsóval, és megkapod, hogy hányszoros a zoom.

2013. dec. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az obi melle vegyel egy-ket konyvet is, amibol az alapfogalmakat, a fotozas alapjait megtanulod.


Borzaszto vicces olvasni ezeket a kerdeseket, de egyben elszomorito is. Megveszed a draga dslr-t, valoszinuleg mar hasznalod is egy ideje, kozben meg lovesed sincs arrol, mit csinalsz.


Es ne ertsd felre, nem csak rad gondolok. Rengeteg ilyen kerdes van, ahol a kerdezo ilyen blodsegeket kerdez - es persze lehet mondani, hogy el kell kezdeni valahol, de a tanulassal kene kezdeni...

2013. dec. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása volt helytelen. Igazából nem a zoom-ra gondoltam, csak szarul írtam ki. Tehát ha veszek egy 300mm-es fix obit, akkor mennyivel lesz közelebb hozzám amit fotózok? Nézd el, hogy nem tudom a szakszavakat.
2013. dec. 27. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a kerdes sem sokkal ertelmesebb, mert mihez kepest lesz hozzad kozelebb? Mit hasznalsz most?

Ha erre vagy kivancsi, akkor Canon eseteben 1,6 a szorzo a crop es a full frame kozott. Ami full frame-en 300mm, az cropon 480mm-nek felel meg.

Tovabbra is ki tudod szamolni a "zoomot", ha a 300-at elosztod azzal, amit most hasznalsz. Ha most 55mm-s kitobid van, akkor kb 6-szor "kerul hozzad kozelebb" a tema, hogy ilyen konyhanyelven fejezzem ki magam.

Ez tovabbra is fuggetlen a szenzor meretetol, kiveve, ha most valtasz, bar ennyi ismerettel felesleges lenne a full frame.

2013. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok full frame-t. :) Csak technikailag érdekelt a dolog, hogy hogy van és most meg is kaptam a választ.
2013. dec. 27. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!