Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A szűrők milyen fontossággal...

A szűrők milyen fontossággal bírnak a fotózásban?

Figyelt kérdés

9 hónapja van meg agép, azóta minden nap a kezemben van és készítek képeket, de nincsen szűrőm, mert a gép elég drága volt, kicsinyenként szerzem meg a hozzávalókat.


Be kell valljam nem vagyok épp profi, kissebb sikereket értem el az amatőr régióban azért, és szeretném fejleszteni magam...


Egy UV szűrőt mindenképp szeretnék beszerezni, de valaki adna tanácsot? Melyek a legfontosabb szűrők? A színes szűrők mire valók?

Mennyire lehet elfotózgatni szűrők nélkül?

Telére vagy a kisobira vegyem az UV szűrőt? Azt mondjuk észrevettem, hogy a telével való fotózásnál szokott nagyon hiányozni egy kis "napszemüveg"..De jó ez az észrevétel?


Melyik az az árkategória amitől érdemes megvenni? vagy ebből az olcsó is tud már eleget?


2014. jan. 3. 15:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Van UV, ND, polár, csillag, színszűrők stb.


Az UV kb. lencsevédőnek jó, nem sokat tesz hozzá a képhez, legalábbis a tapasztalataim ezt mutatják.


ND, kicsit visszavesz a fényerőből, ez nappal jó vízesésekhez, folyóvizekhez.


Polár, két fajtája van, cirkuláris és lineáris. Ez segít eltüntetni a tükröződéseket víz vagy üvegfelületen és az égre is jótékony hatással van.


Csillagszűrővel éjszakai képeknél lehet a lámpák fényeit több ágúvá változtatni.


Ami még hasznos lehet az az átmenetes szürke szűrő, ami akkor jön jól, ha nagy fénydinamikai különbség van az ég és a föld.


5-8 ezer között vannak, eBay-en olcsóbbak, érdemesebb a drágábbat venni, az olcsók nagyon rossz minőségűek.

2014. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

UV szűrő a mai világban csak a frontlencse védelmére jó. Azonban ha nagyon ócskát veszel, rontani fog a képminőségen...


ND szűrő lehet hasznos, hosszabb záridőket tesz lehetővé.


Polár szinte elengedhetetlen, ha tájkpet, hasonlókat fotózol, képes kiszűrni a csillogásokat, tükröződéseket, szebb, élénkebb színeket eredményez. PS-ben nem érhető el a hatása, ellentétben a legtöbb szín- és effektszűrővel.


---


a telével való fotózásnál szokott nagyon hiányozni egy kis "napszemüveg" - nwem tudom, mit értesz ez alatt, de próbáld meg az expo-korrekciót...

2014. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Telére teljes "cső" vagy "harang" napellenző kell, a 55 alatti obikra virágszirom.
2014. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Telére is lehet virágot tenni, csak ott ez már kevésbé számít.


Szűrő manapság csak akkor kell, ha pontosan tudod, mire akarod használni. Csak azért, hogy legyen, vagy mert láttál valakit, aki használt, ne vegyél, az összes színes és nagyon sok átmenetes szűrő hatása utólag is hozzáadható a képhez.


Az UV szűrő a lencsét védi, vagy nagyon UV dús környezetben (napsütéses, havas hegy vagy UV fénnyel bevilágított labor) javítja az élességet és a kontrasztot. De ha rossz minőségű (értsd olcsó), akkor rontani fog a képen. Ez mondjuk minden szűrőre igaz.

2014. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor van, hogy a kép egyszerűen színtelen akármit csinálok, színtelen és fátyolos, mintha párás üvegen át fotóznék....Erre szeretnék megoldást találni a szűrővel
2014. jan. 3. 17:02
 6/21 anonim ***** válasza:
polár!
2014. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"színtelen és fátyolos, mintha párás üvegen át fotóznék"


Tölts fel egy példát, hogy lássuk, mi a probléma. Szűrő nem fog színtelítettségen, életlenségen javítani...

2014. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
2014. jan. 3. 18:26
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem én csináltam ezt a képet, de az én gépemmel, és ezen látszik legjobban a gond
2014. jan. 3. 18:27
 10/21 anonim ***** válasza:

Ez be van mozdulva és túl van exponálva.


Egyelőre ne szűrőket vegyél, hanem egy jó könyvet.

2014. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!