Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fényképésznek milyen...

Kezdő fényképésznek milyen fényképező gépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
legyen rajta teljes manuális mod akár még manuális fokusz is legyen egy kis fogás kialakitás rajta ha kompaktra gondolsz akkor 1 kézzel is elég jól meglehet tartani és photographyblog nevü oldalon nézd végig a teszteket azokról a gépekről amik tetszenek és árkategoriába szóba jönnek legalább addig is tanulsz hidd el ha keresgélsz olvasgatsz
2014. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok télleg probálj keresni de irhatsz üzit és segitek azért te többre mész ha télleg te keresed meg:D
2014. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fairi1 ***** válasza:

pontosan mit szeretnél,mennyit akarsz rákölteni a jövőben.

Válasz attól függ csak kattintgatni akarsz, pénzt keresni, vagy amatőr hobbista akarsz lenni.

Akár egy DLSR-re vagy MILC-re is beruházhatsz ha anyagi kereted megengedi.

Ha kis gépet akarsz és obiparkra nem gondolsz van sok minőségi kompakt is.

Válasz attól függ milyen terveid vannak.

2014. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod cserélhető objektívest vegyél, kompakt felejtős.

Cserélhető objektívesnél, meg a pénztárca mérete számít.

2014. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp manuális fókusz legyen. Ár azt még nem tudom nagyából 400-500€
2014. jan. 7. 00:15
 6/10 A kérdező kommentje:
Canon EOS 1100D + EF-S 18-55mm DC III vélemény?
2014. jan. 7. 12:26
 7/10 Harcossárkány válasza:

Szerintem, ha a 4-5szz eurót rászánod, és nem kell először a tele obi, akkor Nikon D5100 kit (18-55mm VR) ajánlom.

Igaz ez drágább mint a Canon EOS 1100D + 18-55mm DC III, de szerintem sokkal jobb. A Nikon árából már ugyan ezt a Canont megkapod 2 obival, (18-55 III + 75-300 III), de azt vedd figyelembe hogy az 55-75 mm között nem tudsz fotózni. Ismerősnek is így van, egy régebbi Canon-nal. Párszor kölcsön adta, de ez olárira zavaró volt. Az 55 mm kicsi volt, a 75 meg nagy.

Remélem tudtam segíteni.

2014. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Utolsó megkérdeztem pár profi fotóst és ők is ezt ajánlották. Szerintem akkor ez lesz a nyerő.
2014. jan. 7. 14:56
 9/10 fairi1 ***** válasza:

55 és 70 közötti lyuk jelentéktelen,majd 5 éve van DSLR-em és pont ott van kettévágva, de még életemben nem vette észre hogy ez baj lenne...


Komolyabb baj hogy a 18-55 III + 75-300 III eléggé gyenge obik..

Canonnál a 18-55 IS és 55-250 IS a jó párosítás. Mindkettő képminősége jobb. STM verziók még videózásra is elmennek


de a nikonnál a VR-es kitobik teljesen tűrhetőek...


Persze gyenge építési minőség jellemző ezekre,de fillérekért megkapod gyakorlatilag...

2014. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az van, amit az utolsó mond. Canon és ezek az obik, azt hiszem 300 mm telék.

A kitobinál néha nehéz belőni az élleséget, de amúgy nagyon szép képet lehet lőni, nekm 650D-m van. Körbefotózta Rómát albumot csináltunk belőle, majd a barátnőm anyja mutogata az utcában.

Az egyik szomszéd reakciója (digitálisan nem voltak érintve semmivel a képek)"Ezek photoshopos képek, nem?".

Szerintem ez elmond mindent, a gépről.


Én meg nagyon amatőr vagyok, csak jó helyen voltam jó időben. És lőttem pár képet.


Egy jó tanács, sok képet csinálj, ha van lehetőséged, más beállításokkal, mert aki jól néz ki kicsiben, nem biztos, hogy nagyban is jó.

2014. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!