Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgépet szeretnék...

Fényképezőgépet szeretnék venni kb.40-50e értékben. Sportot szeretnék vele fényképezni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Tudom ennyi pénzért nem lehet komolyat venni de nem is ez a célom. Egy olyan gépet szeretnék aminek jó az optikai zoomja (15x felett) és éles képeket csinál, nem mozdulnak be rajta a személyek. A húgom kézilabdázik és erre a célra szeretném használni mert a mostani gépem által készített állandóan elmosódottak.

2014. jan. 11. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szeretném, ha nem bántásnak élnéd meg, hanem alaposan végig gondolnád, amit mondok: felejtsd el.


A sport és a természetfotó a legköltségesebb ága az eseményfotózásnak, pláne, ha elégtelen fényviszonyok között (pl. egy teremben) fényképezel. A fény kevés, emiatt f4 vagy az alatt fogsz mindig dolgozni, legalább 1/320-on, amihez nagyjából ISO 3200 kell. 40-50 ezerért nem lesz olyan gép, ami ilyen paraméterek mellett értékelhetően teljesít, arról nem is beszélve, hogy fázisérzékeny AF nélkül esélytelen a pontos fókuszálás, ez pedig csak tükrösökben van.


A képeid elmosódottak, zajosak, életlenek lesznek az esetek 95%-ban. A maradék 5%-ban lehet pár akár még jó fotó is, de az általános tapasztalat, hogy ezt az ember kevésnek érzi.


Ha mégis szeretnél új gépet venni, és felkészültél a csalódásokra, akkor a következőkre figyelj:

Legyenek manuális beállítások. Enélkül pontosan 0 a gép.

Nem számít a zoom, az a lényeg, hogy a fókusztartomány teteje elérje a 400-at (ekvivalens mm-ben, amit onnan ismersz fel, hogy az alja valahol 20 és 30 között van). Ami felette van, az sokat úgysem kell, de a képminőséget rontja.

Legyen optikai képstabilizátor.


Az új gép, főleg manuális módokkal mellesleg a szakma más területein nagy fejlődést hozhat, se a sport pont ilyen bukóág.

2014. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tökéletesen leirta az előttem szóló, ez igy bizony felejtős vagy sokkal több pénzt kell rászánnod.
2014. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ss1d válasza:
Vegyél Fuji hs20-at, nekem volt. Jó tapasztalataim vannak, az optikája sem rossz, nagy zoom és egész jó fényérték. Ha nem zavar, hogy az iso-t fel kell majd emelned, szerintem ezzel kivitelezhetőek a képek. Nem lesz profi minőség és kell majd gyakorolni, hogy ráérezz. 60e ből már be lehet szerezni.
2014. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) még megfontolom
2014. jan. 30. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!