Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mennyit érhet egy Zenit EM...

Mennyit érhet egy Zenit EM Moscow 80 típusú, Helios-44M objektíves, Jupiter IIA 4/135mm csereobjektíves, hálózati vakus régi típusú fényképezőgép bőrtokkal?

Figyelt kérdés

#objektív #Moscow-80 #Helios- #Jupiter IIA 4/135 mm
2014. jan. 19. 20:27
 1/5 BazsiBácsi ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ebben a felsorolásban a fényképezőgép, a tok, és a vaku talán egy ezrest ér.


Ami értéket képviselhet, az a két objektív, mivel sokan használnak régi, M42 menetes objektíveket.


Kezdeném a Helios objektívvel: szerethető kis objektív, 58mm/f2 jó akár portréképekhez, akár tájképhez. Nekem van egy Helios 44-2 objektívem, 3 ezer magyar forintért vettem hibátlan állapotban (gombamentesen), bár a fókuszgyűrűje szorult kicsit (itthon javítható volt).


Jön a Jupiter 11A: szinte kötelező darab egy full manuális, 135mm gyújtótávolságú M42 objektív, mint amilyen ez is. Ráadásul a márka kedvelt darab. Ha egy Jupiter 37A-ról lenne szó (135mm/F3.5), akkor vígan érne olyan 12-15e forintot (feltéve ha gombamentes). Mivel a régebbi verzióról van szó (ráadásul szűkebb a kezdő blendeértéke), így csak olyan 8-10e forintot ér.


Én a helyedben megnézném, hogy nincsenek-e gombafonalak az objektíven (apró fonalak, ha beírod google képkeresőbe, hogy "gombás objektív" hoz pár példaképet). Ha nincsenek, akkor jó eséllyel el tudod adni. Amennyiben valamelyiken van, úgy sajnos csak kirakhatod dísznek.


Aztán megnézném, hogy mennyire poros. Mivel ezek nem mai darabok (A Helios objektíveket 1952-1992 között gyártották!!), így nem feltétlen kell pormentesnek lennie (nem is nagyon lesz az). Fény felé kell tartva bele kell nézve kölönböző nézőpontokból, hogy mennyi por van benne. 1-2 apróbb por nem zavaró, feketeség ne legyen benne, illetve ne legyen sivatag.


Nem utolsó sorban nem ártana egy digitális vázra feltenni, és pár próbaképet csinálni vele.


Ha gombamentes, szép állapotban vannak, illetve nincs benne durva por, én a Heliost olyan 5e forintért raknám fel, és 4-ért odaadnám.


A Jupiter kicsit másabb tészta. Ha szép állapotban van, és gombamentes, olyan 10-re tartanám, és 9 körül odaadnám. Viszont ha olyan állapotban van, mintha most vetted volna, akkor biztos, hogy 15-re tartanám, és 13-alatt nem válnék meg tőle.


Remélem, hogy tudtam segíteni.

2014. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél én nem értek hozzá sajnos, apukámé volt.Megfogom rajta nézni ezeket a dolgokat!
2014. jan. 22. 14:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem és teljesen tiszták, pár apróbb szösz(por) van rajtuk ennyi.Nincsenek benne gombafonalak sem.Végig dobozban meg védőtokban voltak tartva, most is abban vannak.Nagyon karcot sem látok rajtuk.Akkor valószínű eltudom adni.Nagyon köszönöm a segítségedet!
2014. jan. 22. 14:27
 4/5 anonim válasza:

A legjobbak közül:


1-Jupiter 37-A 135mm

2-Hanimar 135mm f2,8

3-Helios 44M-6 (MC) 58mm

2015. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm már eladtam!
2015. márc. 6. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!