Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon d3100 hoz milyen obit...

Nikon d3100 hoz milyen obit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Én 18-105-öset használok, de nem vagyok elégedett a kép minőségével. Homályos, és enyhén elmosódott.(Kezdő hobbifotós vagyok ugyhogy nem tudok annyi mindent még ezekről a dolgokról.)

Milyen obit tudtok ajánlani ami szép képeket készítene? Esetleg tippeket hogy mit állítsak át a gépemen?



2014. jan. 22. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Annak nem szabad homályosnak és elmosódottnak lennie. Vagy az objektív/gép hibás, vagy nem jól használod.

Tegyél fel egy példaképet, akkor meg tudjuk nézni, miről van szó.

2014. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 18-105 van, és egyáltalán nem rossz obi.

Főleg nem homályos. A leggagyibb obinak sem szabad homályosnak lennie. Szerintem is, tegyél fel teszt képeket valahová.


A VR be van kapcsolva rajta?

2014. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy mintakép tényleg jó lenne, mert a 18-105 elég jó. E felett képminőségben vagy a fixek, vagy a több százezer forintba kerülő zoomok vannak.
2014. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezeket autofókusszal csináltam úgyhogy még a manuál sem zavarhatott be. A is VR be volt kapcsolva

2014. jan. 27. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy hibás az AF, vagy az objektívet kell javítani. Jár a motor, amikor a gép fókuszálni próbál? Manuállal is ilyen az eredmény? (Használj max nagyítású élőképet manuál fókuszhoz.)
2014. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képeket és valóban életlenek, de nem biztos, hogy a gép hibája.

Automata módban használod?

Első körben mindenképp megpróbálnám, hogy leteszem a gépet egy stabil helyre (asztal, föld, stb) és 2mp-s önkioldóval csinálok egy képet. Ha az éles, akkor kizártuk a technikai problámát. Ha úgy sem éles, akkor vagy a géppel vagy az objektívvel van a gond.


Az első képen nagyjából rendben vannak a beállítások. VR-t bekapcsolva ki kellene tudni tartani 1/125-ös záridőt. (bár a 400-as iso-t nem értem).


A 2-es szintén okénak tűnik. Ha nem a kezed remeg, akkor nem értem, miért nem éles. 1/160-nak menni kell kézből.


A 3-as már gond. Gondolom, bent készült, jó magas az iso. Még így is 1/20 a záridő, amit már nem esélyes megtartani bemozdulás nélkül. Ezt megértem, hogy nem éles.


A 4-esnél megint nem értem, miért ilyen hosszú a záridő, hiszen külső helyszínen, napos időben készült a kép. Hogyan születtek ezek a beállítások?


Hasonló a helyzet a portrénál. Miért kell nappali fénynél 1800-as iso és még így is lassú záridő?


Az utolsónál szintén nagyon lassú a záridő. 1/50 egy napos helyszínen furcsának tűnik.


Próbáld ki a gépet rögzített helyen, ahogy fentebb írtam. Ha ott sem jó, akkor vagy fókuszhibás vagy valami hasonló. De a beállításokat is érdemes lenne kicsit tanulmányozni, mert ilyen a szabály az, hogy a fókusztáv reciprokát tudod kb megtartani kézben. Tehát 105mm-nél kb. 1/100-as időt. Annál hosszabbnál be fog mozdulni.

2014. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, próbáld ki egy rögzített helyen, de akkor a VR-t ki kell kapcsolni. Állványról vagy bármilyen rögzített helyről történő fotózás esetén a VR homályos képet eredményez.


Kézből VR-el egyébként 105 mm-en 1/20-at is, 18 mm-en pedig 1/8-ot is kitartok simán. Nekem is ilyen obim van.

2014. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A beállításokon kellene állítani, ahogy az előttem lévők is írták, illetve stabil rögzítés mellett kéne megpróbálni kioldóval és ugy tényleg kiderül,hogy mivel lehet a gond.


A VR-hez meg csak annyit fűznék hozzá, hogy annak pont az a lényege,hogy apró rezgéseket generál ami valóban hasznos ha kézből fotózol teleállásban. Viszont minden jóban megvan a rossz is, ebben a helyzetben pedig az hogy ennek következtében kicsit eletlenek lesznek a képek.


Az obi viszont valóban egesz jó darab ahhoz képest hogy kitobinak adják , én is ezt használom csak en D5100-assal.

2014. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!