Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen Feknykepezogepet és...

Milyen Feknykepezogepet és objektivet ajanlotok kezdo fotosnak?

Figyelt kérdés
Igy eloszor hobby szinten uznem de ebboll szeretnek emg tobbet is kihozni...Ha megkerlek indkot is adjatok miert azt ajanlanatok.16/f

2014. febr. 4. 14:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

tudod, hogy mit akarsz fotózni? mert ez így elég tág fogalom, hogy hobbi.

kezdetnek valószínűleg egy belépő kitet fog mindenki javasolni. hogy milyen márkát, azt neked kell eldönteni. mennyi pénzed van, mi tetszik jobban, mire akarod használni. ezeket gondold át először.

2014. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Megválaszolhatatlan.

Mennyi pénzed van rá?

Mit szeretnél fotózni?

2014. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 BazsiBácsi ***** válasza:
Szerintem inkább vegyél valami bridge gépet, melyen van manuális (M) mód. Azt használd vagy 2-3 évig, aztán meg ha még mindig szeretsz fotózni, és van rá felesleges százezreid, akkor válts valami komolyabbra. Már csak azért is, mert ebben a korban elég hamar kinövi az ember a dolgokat. Ráadásul az ember ha normál kitobival használja nem csinál jobb képeket, mint egy bridge.
2014. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de egy belépő gépet (esetleg használtan) kapsz annyiért, mint egy bridge gépet, és ezt lehet utána fejleszteni. Ha meg nem jön be neki, ugyanúgy eladhatja, mint a másikat.
2014. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Onnantól hívhatod magad kezdő fotósnak, ha tudod, hogy mit akarsz fotózni és ahhoz mi szükséges. Addig barátom közöd nincs hozzá. Kezdj el tanulni, olvasni és ha Baki Péter Fényképészet című könyvén átrágtad magad és legalább az alapokkal tisztában vagy, akkor vásárolj (akkor meg már nem akarod itt megkérdezni, mert tudni fogod mit vegyél).
2014. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kell mindenkinek nekiugrani, aki feltesz egy kérdést. Ahhoz, hogy valaki hobbiból fényképezzen, nem kell kiolvasni 20 könyvet és elvégezni 8 tanfolyamot. Szabad úgy is fényképezni. A kérdező pedig ezt tervezi, nem megélni akar belőle. Ha majd ott tart, hogy többet akar, olvas hozzá könyvet, addig meg hadd játsszon.
2014. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem ugrottam neki, tanácsot adtam. Ahhoz, hogy hobbiból fotózzon, tökmindegy mit vesz, Ő kérdezett, a kérdésében benne volt, hogy később szeretne belőle többet is kihozni akkor pedig tudatosan kell építeni a dolgokat.
2014. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg ember van, aki előbb gépet vesz, és utána tanulja meg kezelni, mert úgy jobban megérti, mintha könyvet olvasna.

Én is úgy kezdtem, hogy vettem egy legalapabb tükröst, és akkor még fogalmam sem volt semmiről. De elkezdtem használni, olvastam itt-ott dolgokról, előfizettem egy fotós magazinra, stb. Nem kell rögtön azt mondani, hogy nehogy gépet fogjon a kezébe, mielőtt megtanulná a színelméletet.

Egy belépő tükröst sokáig tud használni, ha vesz hozzá jobb objektíveket, aztán majd cserél vázat is, ha tényleg annyira érdekli és jó benne. Én is ezt tettem.

2014. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igazatokvan sajnalom.Hát a termeszetfotozas és a modellfotozas az ami erdekel ,es korulbelol eloszor egy olyan 80-100 at a gépre és 60-70-et az objektivre szanok..
2014. febr. 5. 16:02
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

A kérdezőnek nem kell elnézést kérnie semmiért. Ráadásul a kérdésből tisztán kiderül, hogy most kezdené tanulni, egy cseppnyi nagyképűség sem volt benne. Persze a rosszindulatú "nagy FOTÓSOK" nem bírják megemészteni, hogy a fotós szót, bárki más használja rajtuk kívül; tök mindegy, hogy jelen esetben nem mint hivatásra célzott a kérdező. Érdekes, hogy külföldön megszokott a "hobby fotós" kifejezés, olyan emberekre, akik csak úgy maguknak vagy a családjuknak fotóznak akármilyen minőségben és senki nem kiabál velük, hogy mégis mit képzelnek magukról.

Lehet egyszerű gépen is tanulni, de nem kötelező. Főleg, ha (mint a kérdező is) világos, hogy később úgyis venne egy jobbat. Ha van rá keret, akkor miért ne vegyen valaki már az elején akár bridge gépet, vagy belépő szintű tükörreflexest? Ez maximum csak azoknak fáj, akik irigyek rá. Vezetni tanulni sem csak trabanton lehet, csak mert az ember kezdő.

2014. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!