Mit gondoltok a képeimről?

Figyelt kérdés
14/L vagyok. Az itt látható képek mind sajátok. Vannak köztük rosszabbak is. Pl a papagájos, galambos... Amik ilyen rosszabb minőségűek azok azért vannak mert bemozdult a kezem és nem volt több lehetőségem fotózni az adott élőlényt/tárgyat, de mégis nagyon tetszett maga a fotónak a témája. Ez persze csak egy hobbi, semmi komoly. Köszi előre is :)

2014. febr. 4. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
és hol láthatók a képek? az mintha lemaradt volna.
2014. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
itt vannak: [link]
2014. febr. 4. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Vannak jó képeid. Figyelsz a kompozícióra, nem csak úgy kattintgatsz a világba. Nem mondom, hogy minden képed remek, mert nem, de van közte ígéretes.


Viszont, mikor rákattintottam, egyből az ugrott be, hogy "ne már, megint egy photography".

A feliratozás engem rendkívül zavar, minden képen először odaugrik a szemem, nem azt nézem, hogy mi van a fotón. Főleg, ha hobbinak tartod az egészet, mi szükség van rá?


Egyébként folytasd, mert tetszenek a képeid. Gyakorolj sokat. Szép hobbi.

2014. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A képek nem rosszak, de a feliratot legfeljebb a jobb alsó sarokba és kicsi méretben tedd. Sokszor a kép közepén van és rendkívül zavaró.
2014. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
megértelek benneteket. Csak nagyon rossz lenne ha valaki az én képeimet kisajátítani véletlenül. A kép ajáról meg simán kivágják ha akarják
2014. febr. 4. 20:44
 6/12 A kérdező kommentje:
*kisajátítaná
2014. febr. 4. 20:45
 7/12 anonim ***** válasza:

A képek a korodhoz mérten egész jók, nem is kezdeném el most boncolgatni őket. Nyilván még sokat kell fejlődni, szigorúbban válogatni, de még rengeteg időd van, hogy elmélyedj benne, és az irány rendben van.


Viszont:


Ne Facebookon ossz meg képeket. A Facebook saját képtömörítője nagyon sokat ront a minőségen, nem arra lett a felület kitalálva, hogy jó képeket nézegessen az ember rajta.

Ezen kívül kerüld ezt az "XY Photographyt". Az összes tehetségtelen kókler ezt tolja most a magyar arckönyvön, hihetetlenül gáz. Ha mindenáron kell egy név, akkor találj ki valami egyedit, vagy használd simán a Sophie-t. Ezt a vízjelezés szintén nem erőltetném. Ha fontos képrészre teszed, ronda, ha jellegtelen helyre illeszted, akkor meg akinek kell, úgyis leszedi. Ennyi erővel már lehet a sarokban is, ott zavar legkevésbé.

2014. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Senki sem sajátítja ki véletlenül a képeket. Aki meg el akarja lopni, el fogja. De hidd el, még nem tartasz ott, hogy ez lényeges veszély legyen számodra.

A név a fotókon reklám. Annak való, aki pénzt keres vele, és fontos, hogy aki ránéz a képre, tudja, hogy kié. Meg akkor fontos, ha mar neve van a piacon. Jelen esetben csak rontja a képet, hogy állandóan ott virít a közepén.

2014. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten tetszetősek, pláne, hogy nagyon fiatal vagy!

Előttem leírtak mindent - jó úton haladsz, továbbra is fotózz sokat, majd csiszolódik a dolog, de az alap megvan!

A photography-s dolgokkal szintén egyetértek.

Ahogyan a vízjelezéssel is. A facebook amúgy ebből a szempontból jó, mert a kutya sem fogja onnan (komolyabb használatra) ellopni a képeidet, ugyanis brutálisan le vannak tömörítve, abból nyomatot készíteni lehetetlen. Egy megoldás a lopás ellen egyébként a kis méret (600-800-1000 pixel). Ebből nyomat nem lesz. Netre meg bármilyen vízjelet használsz, ki lehet szedni (ha nem, akkor meg már esztétikailag csúfítja a képet).

Tehát jó úton haladsz, csak így tovább! És ne a lájkokat, a hozzá nem feltétlenül értők véleményét nézd (ez csak önámításra jó), igenis mutasd meg gyakorló fotósoknak, a kritikából lehet igazán tanulni!

2014. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem tetszenek, a vízjeled pedig könnyen eltávolítható Photoshopal, a path toolal !
2014. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!