Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kompakt gépet ajánlotok...

Milyen kompakt gépet ajánlotok egy hobbi fotósnak? Értek a fotózáshoz de nem akarok ilyen DLSR gépeket venni. Szeretem a kompaktokat. Ezekből melyik jobb? Egyesek azt mondják hogy a Lumix meg a Pentax.

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Megbocsáss de a kérdésedben máris rácáfoltál arra, hogy értesz a fotózáshoz (nem, nem azzal, hogy nem akarsz dSLR-t). Egyébként meg kompakt szinten majdnem, teljesen mindegy mit vásárolsz, szinte mindben, ugyanaz a körömpiszoknyi érzékelő van, leginkább funkciókban különböznek, a kép minőségén legfeljebb a lencsék minősége tud javítani, de kompakt szinten nem divat nagyon nagyot előrelépni ezen a téren, márkára vagy típusra meg pláne nem mondanám, hogy ez vagy az a jobb. MILC-ben nem gondolkozol? Mondanám, hogy menj be egy boltba és taperold végig őket, majd az alapján dönts, hogy neked melyik tetszik, de jó eséllyel rádumálnak valami rózsaszín szappantartóra. Olvasgass teszteket!
2014. febr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ricoh GR
2014. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

100e Ft körül, ha szétnézel, sok jópofa gépet találsz. Hobbi célra, jó fényviszonyok mellett ezek is jók lehetnek. Nézz meg egy Canon G15-öt, családi fotózásokra szeretnivaló kis társ lehet. Egy Canon s100 jóval olcsóbb, szintén jól használható. Én kompakt párti vagyok amatőr célra, nekem is van a DSLR mellett és szeretnék is venni újabbat, mivel a mostani 10 éves lesz lassan...

A bridge gépeket sosem értettem, mire jók, szerintem a kompakt és DSLR gépek hátrányait egyesíti ez a műfaj :-). Nagyok és rosszak, viszont kapsz egy elképesztő zoomtartományt, amivel lőhetsz kitömött fecskékre, mert kb. még erre alkalmas.

Vegyél kompaktot, egyetértek!

2014. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább MILC-et vegyél. Iszonyat jó a Nikon 1 sorozat, árban jó a Panasonic Lumix GF2 és barátai. Én ezeket ajánlom. Nekem Nikon 1 J1 em van, filmezeéshez brilliáns, és fotózáshoz is fantasztikus. És ha nikon akkor még az 1 V1 et tudom ajánlani.
2014. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát hogy mondjam :D nekem nemkell ilyen nagyon jó szuper gép mert én egy olcsó kicsi kompakt géppel is nagyon jó képet csináltam ezért gondoltam hogy vennék valamivel (kicsivel) fejlettebet pld. Sony DSC-W710 van vele egy tok egy 4GB memoriakártya és egy 22cm-44cm-ig állvány. Mit gondoltok róla.Köszi a válaszokat
2014. febr. 8. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy el vagy tévedve a jó kép fogalmáról! ;)
2014. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Adatlapokat nem bogozok, de kompaktra pár dolog:

- nézd az obi fényerejét, a zoomtartomány mindkét végén. Csak miheztartás végett a régi 10 éves Pentax-om 2.6-tól indult, azért ennél kisebb fényerő (mint a Sony 3.2-je) szerintem már túl kevés

- manuális beállítás nem árt, ha van, jól jöhet sokszor (ebben nincs)

- 28mm-től indul a nagylátó, lehetne rövidebb is valamivel, ha közel mászik pl. egy kiskölök, akiről vicces nagylátószögű képet akarsz csinálni, nem fér majd bele

Rövid válasz: igen, 20e-ért ez a gép jó, de ha 50e-ért vennél kompaktot, az sokkal jobb lenne. Ordít a paramétereiről, hogy az egyik legolcsóbb gép, de se több, se kevesebb.

Sokkal kedvesebb válaszokra itt ne számíts :-).

2014. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!