Nikol173 kérdése:

Miket kell tennem, hogy fejlödhessek?

Figyelt kérdés

Kezdő fotós vagyok, sokak szerint nagyon jó képeket készitek, de én nem érzem úgy, hogy valoban így lenne.. :((

milyen tippeket javasolnátok nekem, mikre kell oda ügyelnem,h jobb képet készitsek??:))

17/L

i

írj kort + nemet. Elöre is kösszi a válaszokat! ^^



2014. febr. 11. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Fotózz sokat, keresd a témákat, olvass, nézz retus-, fotófeldolgozásról szóló titprialokat, keress fotósokat akik inspirálnak(nem akiket másolhatsz). Később indíts fotóblogot, próbálj tanulni másoktól. Ha gondolod szívesen ránézek a képeidre.

25/F (profi fotós)

2014. febr. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tutorial akart lenni, bocsi. :)
2014. febr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valoban jo lenne kepeket latni, mert igy latatlanban eleg nehez megmondani, miben fejlodj.

Az altalanossagokat meg leirta az elso.

2014. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ide szoktam feltölteni a képeimet, de én akkor is ugy érzem h van még mit fejlödnöm :))

2014. febr. 12. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy van még mit fejlődnöd. Igazából én nem vettem észre semmi külömlegeset. Nem válogatod meg a témákat, a pillanatokat. Ez inkább kattogtatás, mint fotózás.

Olyat mutass, amit nem látok bármikor, ha kimegyek az utcára. Aztán jöhet a kompozíció, a minőség és a többi.

2014. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudtam én h fejlödnöm kell :))

most szerintem olyan nem tudok mutatni :(( de figyelembe veszem a válaszod.

2014. febr. 12. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves a hozzáállásod, de sajnos ezekben a képekben túl sok minden nincsen, bocs :-). Ne használj semmilyen effektet, ne akarj túl bonyolult dolgot fotózni. Pár tipp az elejére.

- nézz meg 50-100 éves utcaképeket (látom, azt szereted), próbálj elmenni ugyanoda, megfotózni ugyanazt. Ugyanúgy. Ne legyél kreatív, ne tegyél bele semmit, csak másolj. Legyen tökéletesen ugyanolyan, csak ma fotózd le. Nem lesz egyszerű, de legalább a kompozíciót picit megérezheted.

- nézz festményeket, próbáld megérteni, mitől szép, fotózz hasonlót

- nézz filmeket, esetleg régi fekete-fehér darabokat. Sunset Boulevard, Keresztapa, Dühöngő Bika, stb. Nézz régi magyar filmeket is. Értsd meg, mi miért lett úgy megvilágítva, miért az a kompozíció. Ha rendesen csinálod, akkor 3-4 percet tudsz feldolgozni, utána le kell állítani, nem fogod tudni felfogni azt a zsenialitást, ami ezekben van...

- mindent tanulj meg a gépedről és alkalmazd is, próbáld ki az összes funkcióját

Kb. ennyi az elejére...

39/F (amatőr fotós)

2014. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyiket meg fogom fogadni. Sokat jelent, h mondtok néhány dolgot mert én nagyon szeretnék a fotózással foglalkozni ^^ mégegyszer köszönöm. :)
2014. febr. 12. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!