Milyenek a bridge gépek? Előnyök, hátrányok? Kompakt vagy bridge?

Figyelt kérdés
Tudtok javasolni fényképezőgépet? 40 000 Ft alatt kéne hobbi célra.

2014. febr. 17. 15:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A márka mindegy, vaku legyen
2014. febr. 17. 15:05
 2/11 gergoap ***** válasza:
100%
Természetesen Bridge-t vegyél! Egy hátránya, hogy nagyobb. Viszont kényelmesebb, több beállítási lehetőség, nagyobv zoom, hosszabb akksiteljesítmény, optikai keresö.
2014. febr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz :D. Egyébként tudnál javasolni?
2014. febr. 20. 10:07
 4/11 gergoap ***** válasza:

Hát 40.000 alatt nemigen kapsz!

Itt rákerestem:

[link]


A Fuji-t merem ajánlani, nekem több is volt.

2014. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem DSLR van, mellette viszont kompakt-ot is használok és nem szeretem a bridge-eket. Ugye a bridge és kompakt érzékelő mérete többnyire teljesen azonos, a bridge gépek "hatalmas" lencséje pedig elsősorban a zoom tartomány miatt ekkora, így képminőségben ugyanazt kapod. Optikai kereső mindkettőn lehet is, meg nem is, egyébként lehet élni anélkül is.

Beállításokban pl. egy olcsó Canon SX160 teljes manuális beállítást is lehetővé tesz. Egy Canon S100 lefedi egy komolyabb fotós igényeit is. Mindkettő kompakt.

Picit úgy is nézd, hogy a bridge mindig egy fotóstáskát is igényel (a bridge gépek kb. akkorák, mint egy dslr kitobival). A kompakt pedig jobb esetben a zsebedben elfér vagy bármilyen kistáskában, övtáskában, nekem pl. a sima oldaltáskámban elvan. Ez óriási előny, nem adnám fel semmiért.

A kompakt alkalmas egykezes, kesztyűs fotózásra (nem egyszer próbáltam), kényelmesen. Bridge többnyire kétkezes, mivel nehezebb.

Egyébként a komolyabb fotósoknál elég gyakori, hogy van náluk valahol egy kis kompakt is, mivel - ha ismered a korlátait - éppúgy jó bármire.

És mégegyszer: nagyon-nagyon pici :-)

2014. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gergoap ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet...

A bridgeknek láthatóan jobb a képminősége, jobb a képfeldolgózó szoftvere. Aki nem akar tükrös gépet venni, az inkább bridge-t vegyen! Nekem volt 5-6-is, mire eljutottam a DSLR-ig. A kompakton egyszerűen nincs fogás. Idegesítő, hogy az exponáló gomb lenyomása után várni kell, mire elkészül a kép, olyan, mint a mobiltelefon. Igazából női táskába valóak. A legtöbbel 50-100 kép készíthető, mert zabálják az akksikat.

2014. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval eddigi összegzés az általatok írtak alapján: egy kezdőnek jó a kompakt is, de egy DSRL géppel jobban járok, ha szánok rá meg egy kis pénzt ( 5-10 000 Ft )
2014. febr. 22. 12:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem DSRL, hanem DSLR, de tudjátok miről van szó ;)
2014. febr. 22. 12:48
 9/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, nem baj, gergoap, ezért írunk többen, hogy többféle vélemény legyen. A fotóim minősége persze szubjektív, de mennyiségben rengeteget fotózom és fotóztam az elmúlt 20 évben (megrendelésre is) és ezalatt elég szépen kialakult ez a két pólus, nekem a bridge sosem hiányzott. Kifejezetten tetszik a kompakt fogása, mivel hangsúlyozottan "egykezes", erre való. Összevetve egy mobillal, sokkal kényelmesebb. Az elemek megevése is szubjektív, Eneloop-ot használok, sosem volt ilyen gondom. Szóval nem mindenkinek kell a bridge, sokaknak kifejezetten jobb alternatíva egy okos kis kompakt - szerintem :-)
2014. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
os a dslr-ek 90,000ft tól vannak :/
2014. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!