BalaZS7 kérdése:

Hogyan kell megcsinálni házilag az éjjellátót (kamera+LED)?

Figyelt kérdés

annyit tudok hogy olyan kamera kell ami látja az infra led fényét.

olyan infra ledet hol tudok szerezni és mennyiért?

és hogy kössem össze a ledeket?

segitséget kérek!



#LED #infravörös led #éjjellátó házilag
2014. febr. 23. 21:06
 1/8 A kérdező kommentje:
néztem több ilyen kérdést meg máshol is utána jártam de a Ti segitségeteket kérem.
2014. febr. 23. 21:09
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt is találsz hozzá dolgokat:

[link]


Kiszedtem én is az egyik kínai kis megfigyelő kamerából az optika mögött lévő kis négyzetes infra szűrőt és a forrasztó pákát látta amikor felmelegedett a csúcs.


Infre lddel kell készítani hozzá egy fényszórót és azzal amit megvilágítasz az látszik teljes sötétben is, ha az infra ledekkel megvilágítod.


Arra számítani kell, hogy a legtöbb infra led hullámhossza annyira közel esik a látható tartomány vörös sávjához, hogy halvány mélyvörös derengés látszik a ledeken. Van távolabbi hullámhosszon sugárzó infra led is, de arra azt hiszem a közönséges kamera is kevésbé érzékeny (ebben nem vagyok biztos).

2014. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítésként megjegyzem, hogy a régi 1.44 megás flopilemezek mágnesezendő anyaga is csak az infrát engedi keresztül, ha nincsen máshonnan filtered akkor az is jó lesz.
2014. febr. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt én is olvastam valahol de még nem próbáltam ki.
2014. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
..viszont ha halogén izzó elé teszed közel, akkor gondolom megolvadva zsugorodik össze.
2014. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ne rakd fel grillezni, de kamerának jó lesz! :)
2014. febr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nézd meg és hallgasd végig és fordítsd le.

http://www.youtube.com/watch?v=9DilYUiu4AQ


Ilyent akarsz Te is.

2014. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek ment a "like" :D
2014. márc. 10. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!