Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt válasszak?

Milyen fényképezőt válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a nikonom jó volt sokáig amíg lenem esett müködött, kodak lett utána 2 évig bírta , most úgy fényképez ha valaki elmozdul a képen minden kép mosódott lesz.. Vennék újat? de milyet érdemes venni? a 24 000ft-os miben másabb rosszabb a 45 000ft-os fényképezőgépnél? A 150 000ft -os tükrösöket hagyjuk a művészeknek, mivel otthoni felhasználásra felesleges ennyiért. Na amit néztem csak japán Fujifilm , Canon, Nikon, ti melyik választanátok? a 45 000 ft-os fényképezőnél nagyobb az optikai zoom kb 16 tól 30 ig Meg méretre nem lehet zsebbe szúrni mint a 24 000ft-os gépeket, minőségben ?

Ilyenre gondoltam :

[link]

Vagy a 24 ezres : [link]


kettő fényképezőgép közül a drágábbik a jobb nyilván, de ezt miben lehet észrevenni ? mennyivel készít szebb képeket? illetve mire lehet kihasználni a 30x os optikai zoom-ot? érdemes-e a drágábbat megvenni? Amelyik nem fér le a zsebben ?

Köszönöm!



#Canon #Sony #fényképezőgép #Nikon #Fujifilm #Panasonic #melyik a tökéletes #Szebb kép készítése
2014. febr. 23. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A leírásod alapján nem sokat értesz a fotózás elméletéhez, szóval drága gépet nem javaslok, ha nem akarsz vele foglalkozni.

Ha neked csak arra kell, hogy otthon kattintgass, akkor nyugodtan vedd meg az olcsóbbat.

Egyébként nem hiszem, hogy a mostani gépednek bármi baja lenne. Egyszerűen olyan körülmények között fotózol, hogy a záridő túl hosszúvá válik, ezért közben elmozdulnak az emberek. Ez nem a gép hibája, hanem kicsit érteni kell hozzá.


Az olcsó abban rosszabb a drágábbnál, hogy nem tudsz rajta semmi manuálisan állítani. Ha nem értesz hozzá, ez nem hátrány számodra. De csodát ne várj tőle. Ha kevés a fény, ennél is be fognak mozdulni az emberek. (meg a drágábbnál is, ha nem tudod, hogy kell beállítani).

Az optikai zoom nyilván arra jó, hogy ha valami messze van és nem tudsz/akarsz közelebb menni hozzá, akkor rá tudsz nagyítani. Te tudod, hogy van-e erre szükséged.


Minden géppel lehet szép képet készíteni, ha értesz hozzá, meg a drágával is rosszat, ha nem. Szerintem neked elég az olcsóbb, ha csak arra kell, hogy zsebre teszed, és nálad legyen, ha kell.

2014. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Otthonira gondoltam, családi események, de lehessen vele aktot is készíteni. 45 000ft-osok tudnak ilyet? Az alak kiemelése, háttér elkülönítése a személytől, mozgókép fotozása, ilyenekre szeretném használni, jahh és az akumulátoros mennyire jó , praktikus ?
2014. febr. 24. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!