Az objektív az oka annak, hogy egy 18 megapixeles képből, FULLHD-t csinálok és nem tűéles?

Figyelt kérdés

[link]


ez egy régi 50es 1.9es obival készült


pl ez, kirakom háttérképnek és összehasonlítom egy netről leszedettel, az tűéles, ez meg mintha életlen lenne



2014. márc. 1. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gépnek a fogója miatt életlen a kép....
2014. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Több oka lehet: bemozdult a kép, elcsúszott a fókusz, esetleg tényleg lágy az objektív nyitva. De szerintem leginkább az első.
2014. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy kicsit trükközhetsz a Photoshop élesítőszűrőivel is.


Amúgy meg SZUPERARANYOS a nyuszi! :)

2014. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok. Itt a nyuszi egy kis utómunkával:


[link]


(Bevágva a dinamikatartományba, intelligens élesítés, kontrasztjavítás átmenetigörbével.)


Meg az sem teljesen mindegy, hogy milyen algoritmussal méretezed le a 18 megapixelből. És az élesítést sem ártana még a leméretezés előtt elvégezni.

2014. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen, elég jó haverok vagyunk:D


1/250en fotóztam, 1.9en igen kicsit lágy, legalábbis a kit obihoz mérve


ez az effektelt meg nagyon nagyon kontrasztos, irreálisak a színei, de jó egyébként, tényleg túl lapos az eredeti kép


raw fotó elég jól állítgatható, de ezt az intelligens élesítést még nem ízleltem, na majd most


köszönöm szépen a válaszokat, segítséget! :D

2014. márc. 2. 00:06
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as és 4-es vagyok.


"ez az effektelt meg nagyon nagyon kontrasztos, irreálisak a színei"


Igen, a kontrasztjavítás már tényleg nem kellett volna a végére. Itt van egy változat anélkül:


[link]


(Dinamikatartományba vágás, intelligens élesítés, plusz kimaszkoltam az élesítéshez az eredetileg nem fókuszban lévő részeket - azokat felesleges élesíteni, mert ott csak a zajt élesítené az algoritmus, oszt többet árt, mint használ. :) )


Jó éjt, a nyuszit meg csókoltatom! :)

2014. márc. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsi a mélységélesség. Egy-két centiméter "vastag" az éles tartomány, előtte és mögötte már mossa. Szűkebb rekesszel nagyobb lett volna a mélységélességed. Persze akkor meg a megnövelt érzékenység miatt nőtt volna a képzaj, vagy a kisebb zársebesség miatt bemozdult volna a nyúl...
2014. márc. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

már közeledik, de mégis úgylátom, hogy el kell fogadnom, ebből nem lesz tűéles kép


köszönöm a képet:D


"Persze akkor meg a megnövelt érzékenység miatt nőtt volna a képzaj, vagy a kisebb zársebesség miatt bemozdult volna a nyúl..."


igen tudom, csak mivel árnyékos volt, és igen a nyúl gyors, és ez az obi volt a gépemen ezért 1.9en kellett fotózzak :D


"Jó éjt, a nyuszit meg csókoltatom! :)"

oda is, átadom :D

2014. márc. 2. 00:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az elesseg az a dolog, amit utolag nem tudsz javitani. Ha valami nem eles, a fejed tetejere is allhatsz a photoshopban, akkor sem lesz eles. Kicsit lehet rajra javitani, ahogy a pelda is mutatja, de tokeletes nem lesz.

Probald akkor fenykepezni a nyuszit, amikot tobb a feny a ketrecnel. Az allatoknal ez eleg turelemjatek.

En is javasolnek egy kicsit szukebb rekeszt, akkor jobban lejon, amit akarsz. 2,8-cal tennek egy kiserletet.

2014. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
aha, lehetséges azzal már jobb lenne, csak mivel az obiban nincs képstabilizátor, meg ugye a nyuszi is elég fürge, 1/100-200 felett nem érdemes fotózni..majd ügyködöm
2014. márc. 2. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!