Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D7000 + Nikon VR Lens...

Fauves kérdése:

Nikon D7000 + Nikon VR Lens AF-S Nikkor 70-300 1:4.5-5.6 gép+objektív megfelelne-e amatőr filmezéshez?

Figyelt kérdés
A meglévő "tudásom" alapján ez az obi. A szuperplánokhoz lenne igazán (autóban ülő szereplők) jó, de szeretnék totálplánokat is készíteni, (mozgó autó, külső).

#film #Nikon #objektív #Nikon VR lens
2014. márc. 24. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, erősön fölé lőttél az adott géppel és az adott lencsével az elvárásodban megfogalmazott igényekhez képest.
2014. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ez jobb lenne? Nikon D7000 + Nikkor 18-105mm VR Részemről a lényeg a szép "filmes" hatás lenne.
2014. márc. 24. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 nem lencse!!

Szerintem a 70mm nagyon közeli gyújtótáv ha autón belül szeretnél filmezni, úgy hogy te is bent ülsz. Nekem van mind a kettő objektív, és szintén d7000-res gépem. A 18-105- ös objektívet szoktam inkább használni videózáshoz mert szebb a képe és nagyobb a látószög.

2014. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gergoap ***** válasza:

#3

Miért nem lencse? Lencsa, vagy obi, tök mindegy!

A 18-105-ös képe messze elmarad a 70-300-hoz képest, életlenebb, sötétebb, rosszabb a rajzolata, mert csak DX-es. Én most akarom majd eladni, mert nem tetszik a képe.

Nekem a 70-300 a kedvenc obim az olcsó kategóriában, de filmezni abszolúte nem jó! Kézből videózva még 18mm-en látszik a legkisebb kézremegés.

2014. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Lencse a szemüvegedben van.Az objektív meg több lencséből áll össze, és ha bemész egy fotós boltba és azt mondod, hogy lencsét szeretnél venni, érteni megértik, de egyáltalán nem fognak komolyan venni.


Kérdésre visszatérve. Ahhoz, hogy "igazi filmes" hatást érj el DSLR-el ahhoz venned kell egy stabilizátort. pl. Glidecam HD széria.

De egyszerűbb venni egy normálisabb camcordert használható rázkódáscsökkentő rendszerrrel.

2014. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!