Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kicsit döntésképtelen vagyok...

Kicsit döntésképtelen vagyok fényképezőgép ügyben. Canon vagy Nikon és, ha Canon melyik? Stbstbstb.

Figyelt kérdés
Na szóval nem tudok dönteni milyen gépet vegyek.Ahogy hallottam Canon gépek jobbak,szóval most egy kicsit a Canon gépek felé hajlok.Nagyon szeretek fotózin,első ilyen gépem lenne.Milyen Canon-t ajánlatok,ha lehet azért 200 alatt legyen,objektívvel.Kösziii előre is :) 17/l
2014. ápr. 2. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Bridged volt már? Mert ha nem én nem ajánlanám hogy többszázezres gépet vegyél.
2014. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,volt már.
2014. ápr. 2. 19:49
 3/5 BazsiBácsi ***** válasza:

Panasonic Lumix FZ200.


~130 ezer forintért megkapod. Igaz, hogy nem DSLR, viszont a Leica objektíve teljes tartományban f2.8 rekesszel rendelkezik (Canonra egy 70-200 f2.8 objektív 350e forint körül van, a stabilizátoros meg 650e!!!). Teljesen manuális módban is használható, van vakupapucs, így gyakorilatilag a cserélhető objektíven kívül mindened megvan, amit egy DSLR tud. Csak nézd meg Máté Bence képeit:


[link]


Ha mindenképpen DSLR-t akarsz, akkor teljesen mindegy, hogy Nikon, vagy Canon, hiszen 200e forintból belépő szint lesz.

2014. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bazsi Bácsinak nagyon igaza van! Az FZ 200 tényleg nagyon ott van. Kitolod az orrát 24x-es zoomra, 2.8-as fényerővel vígan fotózol gyors zársebességgel! És olyan a képstabilizátora, hogy maximum nagyításnál teljesen kimerevíti a képet.
2014. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi különbséget nem találok egyik és másik nagy márka közt.

Arrra gondolj, a döntésed majd egy életre szól, mert az eszközök és lencsék nem kompatibilisek.

Bár ha nem tudod milyen gépet kellene venned, valószínűleg nem is kellene még döntened.

Az ember ezeket a válaszokat idővel megadja maga-magának. Addig is fotózz bármi vacakkal.

Aztán ha elég jó vagy, a gép nem lesz fontos. Ha meg nem vagy jó, akkor érdemes elgondolkodni a Canon-Nikon csúcsgép kérdésen 200 ezer alatt....

2014. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!