Hogyan tudom Lightroomban színhelyesre beállítani a fotózott ruha színét?

Figyelt kérdés
Kezemben a ruhadarab, ülök egy IPS monitor előtt, játszom a fehéregyensúllyal, HSL/Color panellel, de elég reménytelennek tűnik. Az addig OK, hogy vinnem kellett volna színpalettát, de így utólag, az eredeti ruhával a kezemben van valami módszer erre?

2014. ápr. 13. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Első kérdés, kalibrált az IPS monitor? Azt ugye tudod, hogy a legtöbb IPS monitor alacsony brightness-en színhelyes ahol nem sugárzik annyira a háttérvilágítás.. Az én Dell monitorom pl 20%-on adja a valós színeket, az felett kicsit csal. A drágábbak jobbak, de azok se nagy brightness-en.
2014. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, de egy kb.-i színhelyességgel is megbékélek, nem is annyira ez a kérdés. A végeredmény sosem lesz nyomtatva, pocsék laptopokon és még pocsékabb telefonokon nézik majd. A probléma az, hogy a helyszínen nagyon sárgás fények voltak, sajnos így a ruha színe is "elmászott", a normál környezeti fényekhez képest, pedig a fehéregyensúly helyesre volt állítva (szürkelap), RAW-ban fotóztam, hogy utólag helyre tudjam még húzni.

Most azzal szívok, hogy tisztán kísérletezéssel minél inkább közelebb viszem a ruha színét a valóshoz, viszont arra lennék kíváncsi, van-e erre valami más módszer, pl. hogy a vörösekkel kezdek, aztán a lila, aztán ...

Pl. bőrszínre tudok ilyen "ökölszabályokat" lightroomban, ott egy elcsúszott képet is szép bőrszínre tudok hozni.

Pl. van rá ilyen leírás (bár én máshogy csinálom, csak azt most nem találom)

[link]

Színegyezésre viszont sajnos nem ismerek módszert, ezt keresném.

2014. ápr. 13. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáltad már állítani azt az opciót, hogy "as a shoot" a panelen. Azzal a sárgát egyből kirántod.

Jobb oldalt van, ahol van 5 ikon a színtartományok kirajzolása alatt.

Az elsőre rákattansz, és ott lesz. Ezzel be tudod lőni a fehéregyensúlyt. Nekem is el szokott mászni.

2014. ápr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de persze, nem ilyen jellegű a gond. Sárga virágok, sárga fények voltak, a ruhán pedig volt egy sárgászöld meg egy sárga virág egymás mellett. Annyira sárga volt a megvilágítás emiatt (7600K körül), hogy a kétféle színű virágot összehúzta egybe, tehát a végeredményen közel azonos színűek lettek.

Sajnos közben rájöttem, hogy bár a teljes kép helyesen exponált, sajnos színenként is helyes expozíció kellene, magyarán attól, hogy a képet nem égettem ki, erős színű megvilágítás mellett kiéghetnek egyes színek. Most ugye ez történt.

Színpalettás fotózás, nincs más megoldás :-)

2014. ápr. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!