Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Leica fényképezők miért...

A Leica fényképezők miért ilyen drágák?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy a kis kompakt filmes gépei is egymillió forint körül vannak, de miért?

Nem is tükörreflexesek, egyáltalán lehet velük rendes képet csinálni?



2014. ápr. 15. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ááá dehogy lehet a Leica egy bóvli :)


na szóval, a Leica egy NÉV a gyártók közt ... nagyon régi név ... és minőséget gyárt ... de van nekik olcsóbb készülékük is, ha ragaszkodnál a márkához


és persze, hogy lehet rendes képet csinálni ... ők még azt is megengedhetik maguknak, hogy ma is gyártsanak filmes gépet jó pénzért (Leica MP 0,72), vagy gyártsanak kizárólag fekete-fehér (monochrom) digitálist 2 millióért

2014. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván zöldfülű kismókus vagy, akinek a Samsung a csúcstechnika :) A Leica régóta a fotózás élvonalába tartozott/tartozik, legendás gépekkel és minőséggel és ennek megfelelő árszabással, valahol érthető, hogy az átlagpistike nem érti. Kérdezhetnéd ugyanígy: miért olyan drága egy Aston Martin, hisz a Ladával is eljutsz ugyanoda.
2014. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az lehet, de Leicárol nem hallotam olyan komoly fejlesztéseket, mint pl a Hasselblad-ról..

Lehet hogy rossz helyen keresgélek, ha jóltudom a Leica főleg filmes gépeket gyárt, én már egy digitális világban nőttem fel (sajnos).

2014. ápr. 15. 20:45
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy kiemelkedő a minősége, de pl a nem tükörreflexes filmes gépekkel te hogyan állítasz pontos élességet?

Oké, hogy rá van írva az objektívre, hogy hány m-en van a fókusz, de azt te úgy sem tudod pontosan kimérni.

Vagy van esetleg valami fókusz viszzajelző rendszer?

2014. ápr. 15. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

A slr előtt sem félhülyék terveztek f.gépeket :)

Távmérős kereső (rangefinder).

2014. ápr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bcs911 válasza:
A Leica a felső rétegnek fent tartott márka. Olyan embereknek akik havonta annyit keresnek, hogy voltaképpen minden hónapban vehetnének maguknak valami nagyon drága eszközt. Ezek az emberek hajlandóak ugyanazért vagy akár kevesebbet tudó technikáért is háromszoros vagy ötszörös árat fizetni, csak azért mert sokkal drágább, bíznak abban, hogy a Leica szakemberek hozzáadnak a géphez egy olyan plusz beállításokat amitől az ő gépük szebb képet fog csinálni. A dolog olyasmi, hogy Casio karórából vehetsz nyugodtan egy nagyon pontos, megbízható órát, de ugyanazt vagy kevesebb tudásút megveheted sokkal drágábban egy másik óra gyártónál, csak mert annak menőbb a neve.
2018. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!