Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok olyan kamerát vagy...

Tudnátok olyan kamerát vagy fényképező gépet ajánlani amivel éjszaka is tökéletes filmet lehetne felvenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen kamerát de sehol nem találtam az interneten... Az ára max 150 000Ft legyen ha kérhetem!

2014. ápr. 21. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit jelent az este, és a tökéletes? Az este lehet a tök sötét vagy egy jól megvilágított utca, a tökéletes alatt meg érthetjük azt, hogy fullHD, rázkódásmentes stb.

Azt, hogy fényes legyen a felvételünk kicsi f/ értékkel érhetjük el, vagy az érzékenység növelésével ((vagy persze záridő csökkentéssel, de esti videóknál 1/30-1/50 a megszokott)) ami zajt okoz, mind videó felvételben és fényképen.

Ha dslr videózásra gondolsz, és komoly felvételekre akkor mindenféleképpen kell egy normálisabb váz ami magasabb értékig tudja növelni az érzékenységet, de nem megy a minőség rovására, viszont azok bőven a 150k-s kereted fölött járnak.

Maradt a kicsi f/ érték, mint választható opció. Elég egy kezdő váz, de ahhoz kell minimum egy f/1.8 vagy f/1.4 objektív. Persze vannak ennél is "jobb" objektívek. A Canon gyárt(ott) f/1.0 objektíveket, és azt hiszem a Leica produkált f/0.95-öt, de ezeknek meg van a hátulütője. Minél kisebb az f/értéked, annál kisebb "sávban" lesz éles a képed (DOF), és persze ezek az objektívek nagyon drágák.

Nem tudom, biztosan vannak normális handycamek, amik normális felvételt készítenek este, utánna kell nézni, én ezekhez nem értek.

De ha más megoldás nincs rávágsz egy tetszőleges gépnek tetejére egy halogén/led lámpát.

2014. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen árkategóriában nincs. Inkább a fényforrásokon dolgozz, szépen világitsd be a helyszint.
2014. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Canon 5D Mark III, ja, az 800ezer körül mozog! Akkor marad a fényforrás.
2014. ápr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!