Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kompakt fenykepezogep: feltolt...

Kompakt fenykepezogep: feltoltheto akkumulatoros vagy elemes legyen?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Elemes!

Mert létezik elemméretű akkumulátor, amelyet - ha jó minőségű - elég sokáig használhatsz.

Gondolom úgy értetted a kérdést, hogy a gépnek speciális akkumulátora legyen, vagy univerzális, elemszerű.

Az elemes gépet ajánlom, mert a spéci akkuk mindig drágábbak.

2014. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én jobb szeretem az elemest.

Igaz ugyan, hogy akkut szoktam belerakni, van hozzá töltőm,

de ha egész napos túrán (külföldön, busszal) lemerül, meg még a második garnitura is, akkor belenyomom a zsebemből a ceruzaelemet, nehogy már lemerült akku miatt ne tudjam mondjuk a piramist lefotózni.

2014. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen, ugy ertettem. nagyon szepen koszonom!
2014. ápr. 29. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg, ha lemerül az saját akku, benyomom a zsebemből a másikat. :)


Saját lítium-ion akkus gép kényelmesebb. Egyet alapból kapsz a géphez, míg az elemeshez max. egy lemerülő garnitúra van. Cserélni könnyebb, mint 2-4 cerkaelemmel zsonglőrködni, meg azokat mindig egy csoportban tartani lehetőség szerint. Ki kell őket sütni néha, ritkábban formázgatni, nem lehet egy félig merültre rátölteni, maguktól merülnek stb. Vannak ugyan kisebb önkisüléssel rendelkezők, de azokra is érvényes a többi megállapítás.


A lítium-ion utángyártott akku kb. annyiba kerül mint egy márkásabb garnitúra cerka-akku. Alapból van hozzá töltő is, ami kb. 2-3 óra alatt feltölti. Rátölthetsz a félig lemerültre is. Cseréje 2 mozdulat. Ha tudod, hogy a fotós szokásaidhoz képest mennyi kattintást bír, tökéletesen tudod tervezni, hogy mennyi akkura van szükség, vagy mennyi lőhetsz még vele. Nekem soha nem volt olyan, hogy "hopp, lemerült az utolsó! vége a fotózásnak."

2014. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 menta34 ***** válasza:
Szerintem kvázi mindegy. Ha jót akarsz mind a kettőre kell költeni a gép árán felül, hogy normális és használható legyen.
2014. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kompakt gépnél a fentebb elirtak érvényesek.

Feljebb lépve én a ceruzaakksisra voksolok, mert a vakuk és a vakuvezérlők is azzal működnek.

2014. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pinkpancser ***** válasza:
Ezt Neked kell eldönteni. Ceruza aksit vehetsz bármikor, nagy a kínálat és ha kell másra is használhatod. Egy jó töltővel pedig sok sok évig használhatod őket.A gyári aksik sokkal jobban szokták bírni, de ha cserélni kell vagy tartalékot akarsz akkor drágább és a töltő is egyedi (általában).
2014. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy a ceruzaaksisi gépek sokkal nagyobbak, mert 4 DB ceruzaelem nagyobb helyet foglal. Ha csak kettővel megy, kapacitásban meg sem közelíti a gyári aksi kapacitást, nagyon hosszú például a villanó feltöltési idő, hamar kifogy, stb. Én a Canon SX230 gépemhez 2500 FT/Db áron vettem 2 db utángyártott aksit, tökéletesen bírják, még nem volt olyan, hogy a 3 akku cserben hagyott volna. Ha olyan kisméretű kompakt gépet akarsz, amivel sokat tudsz egy feltöltéssel fényképezni, akkor mindenképpen a beépített akkust ajánlom.
2014. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha mondjuk kirándulásra mész, akk jobb az elemes, mert csak lecseréled. De ha csak othon, erre-arra akkor jobb az akumulátoros. A feltölthetö elemek gyorsan tönkremennek, ezt nekem egy profi mondta.
2014. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vass Sándor ***** válasza:
Elem=1,5 volt, aksi=1.2 volt,Legjobb, ha van a géphez gyári aksi./nem jellemző/Kompakt gépek ezért mennek inkább elemmel.
2014. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!