Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Gyorsa mozgó tárgy fényképezés...

Gyorsa mozgó tárgy fényképezésekor, hogy tudom megcsinálni azt, hogy a háttér legyen éles és a mozgó tárgy elmosódott és fordítva, valamint a gyorsan mozgó tárgyról fotózva azt, hogy a táj éles vagy elmosódott legyen?

Figyelt kérdés
Ezt meg lehet csinálni egy olcsó kompakt géppel is?

2014. máj. 1. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ezt még analóg géppel is meg tudtam csinálni, csupán záridő kérdése. A lényeg, hogy le kell követni a tárgy mozgását és közben exponálni, így a háttér elmosódik 1/125-1/250-es záridő mellett. Értelemszerűen az elmosódott mozgó tárgyhoz fixen kell tartani a kamerát.
2014. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, hibásan exponált elmosódott képet nem olyan nehéz csinálni, kompaktal is menni fog.
2014. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De hogy?


Értem én, hogy záridő (viszont amit 1-eske írtál az nekem kínai), de egy kis 20 ezres gépen azt hol állíthatom, és milyenre?


Eléggé laikus vagyok, de érdekelne a téma.

2014. máj. 1. 22:07
 4/13 anonim ***** válasza:

A kis 20 ezres gépnek előkeresed a használati útmutatóját és megnézed, hogyan lehet manuálisan beállítani a záridőt. Itt olvasd el a svenkeléses részt:

[link]

2014. máj. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel nincs rajta manuális expo, tehát sehogy.
2014. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4#

A linket el fogom olvasni.


5#

Igazad lehet, mert a menüben barangoltam már párszor egyáltalán nem tűnik ismerősnek, hogy találkoztam volna hasonló beállítási lehetőséggel.

2014. máj. 2. 00:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én 6 éve, 16 ezerért vásárolt kompaktom is tudott már manuális rekesz és záridőbeállítást, gondolom a mostani masinákből sem spórolták ki ezt a szolgáltatást.
2014. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha leírnád a fényképeződ típusát, akkor okosabbak lennénk.
2014. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kell lennie a gépeden "Záridő előválasztás" gombnak. Ezt elméletileg a tekerőn kellene megtalálnod, vagy "TV", vagy "S" betűvel jelölik. Ha ebben a módban fényképezel, akkor az általad beállított záridőhöz a gép automatikusan beállítja a megfelelő rekeszértéket. Ezzel a módszerrel, ha elég gyors a záridőd (pl. 1/250, 1/500, 1/1000 vagy akár még gyorsabb), akkor kimerevítheted a mozgást, tehát a gyorsan mozgó tárgy vagy személy nem mosódik el.


(A rekeszértéket ugyanígy tudod külön állítani, ha "AV" vagy "A" módba tekered, akkor automatikusan beállítja hozzá a záridőt).


Ha azt szeretnéd, hogy a mozgó tárgy elmosódott legyen, akkor lassú záridőt állítasz be (pl. 1/60, 1/30, 1/15).

Ha még kezdő vagy, gyakorold a beállításokat, nézd meg pl. hogy ugyanarra a helyzetre milyen hatással van más-más beállítás. Remek lehetőség mozgás fotózásának gyakorlására a megengedett vízcsap, vagy egy szökőkút pl. Itt fokozatosan egyre növekvő záridőkkel készíts képeket ugyanabból a szögből, aztán nézd meg őket, akkor talán könnyebb megérteni az egyes beállítások hatását.

Keress google-n cikkeket a különféle beállításokról, és nézd át őket.

2014. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9#

Nem tudom milyen tekerőre gondolsz, mert az én gépemen semmit nem lehet tekerni.

Amúgy hasznosnak találom a válaszod. Köszi.


A gép típusa:

Samsung EC-ES65ZZDPSE3


Ebből próbálom kihozni amit lehet.

Tudom hol helyezkedik el a digitális táplálékláncban, úgyhogy nem kellene nagyon hangosan nevetni.

2014. máj. 2. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!