Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet ezt beállítani?...

Hogy lehet ezt beállítani? Hogy kell ilyet fényképezni?

Figyelt kérdés

Szóval ha pl. azt szeretném lefényképezni, mikor egy buborék éppen kidurran, azt hogy kell? Van egy tök jó gépem, de nem értek hozzá, nem tudom, mit, hogy, milyenre kell beállítani. Ha ezt simán fényképezem akkor ugye addigra már rég kidurran, mire a kép elkészül és a semmit fényképezem le. Vagy ponthogy túl korán.. Nehéz így elkapni a pillanatot. De tudom, hogy valamit be lehet hozzá állítani. Csak mit? Hogy?

Fuji finepix s4000-res gépem van.


2014. máj. 10. 15:30
 1/5 acelsziv ***** válasza:
sorozatlövés
2014. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy a nap süti hátulról a buborékot, de a nap ne legyen benne a képben! Állíts minél rövidebb záridőt (ezredekre gondolok), és ha lehet akkor állíthatod akár sorozatra is. Sokszor kell majd próbálkozni, elsőre nem jöhet össze minden :)
2014. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülye vagyok, de mi az a záridő? Hogy kell beállítani? Mit változtat az?
2014. máj. 10. 17:40
 4/5 acelsziv ***** válasza:
A záridő az az időtartam amíg a blende nyitva van és folyik az exponálás. ez általában 1/4000 sec -től 8-16 sec -ig terjed. Megszabja, hogy mennyi fény jusson a CCD -be.
2014. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, ez nekem kínai. A lényeg, hogy hogyan kell ezt beállítani? És mennyire?
2014. máj. 10. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!