Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Analóg fényképező és objektív...

Analóg fényképező és objektív javításában jártasak kérem segítsenek hogyan szereljem össze a CZ Tessar 2,8/50 alu obimat? (kép, leírás. )

Figyelt kérdés

Szét lett szerelve nagyobb elemekre, gyűrűkre portalanítás miatt és napok óta nem tudom funkcionálisan összerakni a megfelelő sorrendben hogy minden egyszerre működjön mint előtte.


(Nem tudom mit hagyok ki vagy van-e egy kiindulópont hogy mit honnan kell összeilleszteni majd tekerni, esetleg valamit át- és beledugni a másikon lévőbe, vagy a visszaszereléshez több mindent kell egy irányból visszabontanom, mert ha teljesen ésszerűen próbálgatom vagy a fókuszgyűrű akad meg vagy kotyog 1-1cm-en, ha lazítok rajta vagy egy kört engedek elől a blendék nem nyílnak, vagy elcsúszva, ha még egyet lazítok ledobja az elejét, ha mindkét szélső gyűrűt szembetekerem összeszorulnak, és szétfeszíteni sem lehet utána csak a lencseelemek zárógyűrűjét letekerve újra szétszedve és nekiállva... de sehogy sem jó egyszerre minden, bejelölve nincsenek a párok és segédpontok a szereléshez, semmi kiindulópont, az ütközőcsavar nélkül sem jó, az ki van véve)


Jelenleg nálam is így néz ki a dolog amiből áll, ugyanilyen, szokásos, hiánytalannak tűnik:


[link]


ugyanaz a problémája mint a srácoknak itt:

[link]

[link]


Megpróbáltam ezeket is de nem járható úgy sem, illetve az összes külföldi fórum, lap, hasonló tervezésű objektív útmutató alapján sem, hiába pontról pontra ugyanazt csinálom én is, valami sosem lesz jó.


Remélem valaki tud segíteni aki hozzáértő néhány pontban, lépésben hogy mit csináljak, vagy rutinból tudja mi lesz a gond amire érdemes figyelni.


Nagyon köszönöm előre is.



2014. máj. 12. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ah, egy jó kis objektiv szét-majd-összeszerelés, én néhány hónapja ártatlanul szétszereve egy Rokinon 135mm f2.8 egészen konkrétan 10! órán keresztül megállás nélkül raktam össze, szinte félig beleőrültem a végére - de csak sikerült, a lehetőségek végesek, komplexitásban szerintem Rubik-kockával vetekszik. Gondoltam is rá, hogy lehetne belőle 3-s számítógépes puzzle játékot készíteni, japánok biztosan rácavarodnának.


Témához sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, csak bátorítani tudlak: voltak már itt mások is, ha minden alkkatrész megvan csak idő kérdése míg összerakod!

2014. máj. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Témához hozzászólva: egy menetes az objektív? Vagy esetle van egy elem ami mind a két oldalán az?
2014. máj. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lényegében minden elemen van menet, a kép alapján a logikus sorrend 1, 7, 4, 5, 6, van ami fordított irányú a másikhoz képest, adja magát és ránézésre egyszerű de a 6. hátsó elemet nem lehet értelmesen rátenni hogy ne tekerjen szét mindent, vagy ne akadjon meg, van hogy végleg beszorul két ütközőcsavar közé és a beugrasztó nem lesz jó, de ha egymásra helyezem őket és váltakozva próbálom beforgatni őket szinkronba úgy sem sikerült 100x sem.


Utoljára leellenőriztem hogy a táv és rekesz jó helyre és mozgásintervallumba került, de ha +1 félkört megtenne az eleje (elől szemből nézve óramutató irányba) akkor kiesne, tehát mégsem stimmel valami, illetve a félautomata "felhúzás" elől nem áll meg, visszavágódik, így a hátsó stift sem tud mit beugrasztani, benyomva-tekerve viszont teljesen jól választhatók a rekeszek.


Hát igen, idegőrlő dolog, vagy csak nem jön a szikra hogy mi a gond. Hátha lesz még ötlete valakinek.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!

2014. máj. 13. 12:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy másik de hasonlóról puskáztam, azt nem sikerült lehet elérni hogy a középső elem tekerésekor az elsőt is mozgassa széltől-szélig (végtelen irányba pl hogy az eleje is befelé menjen és fordítva) 1-2 cm után szembeszorulnak egymással. Ezt kéne lehet kikockáznom csak tudnám hogyan :)
2014. máj. 13. 12:39
 5/6 A kérdező kommentje:

Aki a jövőben belefut ilyen problémába (szándékosan keresi magának a bajt) :)

Ez alapján sikerült 98% tökéletesen összeraknom, minden működik, kivéve végtelenem nincs annak ellenére hogy lépésről lépésre ügyeltem a fontos mozdulatokra.


[link]

2014. máj. 14. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, csak osszejott, grat! :)
2014. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!