Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon Eos 1100D sötétek a...

Canon Eos 1100D sötétek a képek. Miért?

Figyelt kérdés
Szóval a képemen a vízcseppeket szerettem volna lefotózni de valamiért sötétek a képek.Gyors rekeszidő be volt állítva. TV mód, 1/1000 a záridő az ISO AUTO.Ezek voltak beállítva de akép nagy része sötét és alig láthatni belőle valami. :( (Kezdő fotós vagyok)

2014. máj. 22. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
töltsd fel a képet valahová (egyébként lehet, hogy a vízcsepp csillogása bolondította meg a fénymérést és az automatikát)
2014. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nincs fényforrás, vagy külső vaku stb. akkor legalább 400-as ISO kellene szerintem. blende érték?
2014. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A használati útmutatóval kellene kezdened, nagyon sok mindent elronthattál kezdve a túl kevés fénytől az eltekert expozívió korrekción át a rosszul beállított auto ISO-ig.
2014. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha auto iso-n van, akkor az ugyis felnyomja annyira, amennyire lehet. Itt a szűk keresztmetszet az, hogy mi a legnagyobb rekeszértéke az objektívednek.

Nem tudom, milyen fényviszonyok mellett próbálkoztál, de valószínűleg az objektíved nem bír annyi fényt beengedni, ami az 1/1000-es záridőnél szükséges. Ha tűző napon csináltad, akkor valóban rossz ponton mérhetted a fényt. Ha egy fényes helyen mérsz, az automatika megpróbálja visszahúzni, és a kép többi része ennek megfelelően sokkal sötétebb lesz a kelleténél.

Ezt a két dolgot kell megvizsgálnod.

2014. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb tényleg az lenne, ha megmutatnád nekünk a képet. És olyan helyre töltsd fel, ahol az exif adatok is megmaradnak. Így egyelőre csak találgatni tudunk, annak meg sok értelme nincs.
2014. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1100D lehet, hogy butább, nem ismerem, de a két jegyű Canon vázak Auto ISO-jánál megadhatsz felső értéket, ami fölé nem megy. Ez is lehet gond.
2014. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!