Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tényleg dupla a minőségbeli...

Tényleg dupla a minőségbeli különbség a kamerafelvételnél?

Figyelt kérdés

3 féle minőséget lehet állítani, én szabad szemmel nem látom a TV-n visszajátszva a különbséget, de persze nagyobb TV-n elképzelhető.

A kérdésem:


Mindhárom minőségben 720 * 576 a felbontás (ezen meg is lepődtem), és csak a "bitsebesség" változik 4000 és 8500 között. Mindháromban 25 képkocka/sec a rögzítési sebesség.


Viszont azért nem mindegy, mert kb dupla helyet foglal el a 2. az elsőhöz képest, és a 3. a másodikhoz képest (próbaképpen: a 3. minőségben, a legmagasabb bitsebességnél 15 perc már 500 MB, míg ugyanez az 1. verzióban csak 150 MB. És emiatt gondolkodok rajta, hogy van-e egyáltalán értelme a nagy helyfoglalásnak, ha ugyanaz a felbontás?



Akkor tulképpen mi a különbség a 3 között?



2014. jún. 1. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A tömörítés. A rosszabb kevésbé részletdús képet eredményez. Ahol részleteknek kéne lenni elkezd kockásodni, a tömörítő algoritmus "összehazudik" valami hasonlót, de mégsem pont olyat mint az eredeti. Nézd meg egy jobb monitoron, ne a tévén. És valami nagyon részletes témát videózz. Mondjuk egy apróbetűs újságot. Olyan távolságból, hogy a legjobb minőségben még épp el lehessen olvasni. Utána vedd fel közeped, és leggyengébb minőségben is. Azt hiszem látni fogod a különbséget, hogy alakul a szöveg pepitában villódzó szürke masszává.
2014. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"720 * 576 a felbontás (ezen meg is lepődtem)" - ez a normál PAL tv, dvd felbontás (ma már sokkal nagyobb felbontások vannak, gondolom a kamera egy régebbi darab)

[link]


Bitráta - a nagyobb sokkal jobb, de ez természetesen függ a megjelenítő eszköztöl is, ezért nem érzed a különbséget

[link]


[link]

2014. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem, na majd kipróbálom.

köszi szépen

2014. jún. 1. 22:03
 4/7 A kérdező kommentje:

pedig újonan vettem a kamerát, akkor nem értem.

egyszerűen nincs állítási lehetőség a felbontásban, mindegyik minőségben ez a felbontás van.

azért is fura mert ha fotózok vele, azt viszont 1760 x 1250 -el csinálja.

2014. jún. 1. 23:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen kamera? Mi a neve...?
2014. jún. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1760 x 1250 fotó felbontás is nagyon kevés manapság...

ez csak kb. 2Mp :(

2014. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na igen, tényleg nem értem a dolgot. TV-n nézve egész jó a képminőség (amit nem is értek), de valóban hihetetlen, hogy a legmagasabb állítási lehetőség is csak 720*576 és teljes bitsebesség: 5025 kb/s és adatsebesség: 4902 kb/s.


És az elején rosszul írtam, mert összesen 5 állítási lehetőség van, el se tudom képzelni, milyen minőség lenne "normál" üzemmódban, ha ez a "TV-szuperfinom" tud ennyit összesen :(


A típus: Samsung SMX-F40BP/EDC

2014. jún. 5. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!