Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a Panasonic kameráról?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem olyan készülék kellene, mellyel nagyon jó minőségű videókat tudok készíteni. Szerintetek megéri az árát ez a kamera? Vagy milyen márkájút érdemes venni? Milyen tulajdonsásai legyenek?



2014. jún. 7. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire kell. Én ilyen árkategóriában már DSLR gépet vennék, az sokkal szebb képet ad. Annyi, hogy fényképező lévén csak állvánnyal célszerű használni. Az ilyen hobbikamerák szerintem csak családi videók készítésére alkalmasak, komolyabb munkákra nem. A FullHD felbontás meg ne tévesszen meg, csak legideálisabb körülmények között szép a kép, ha kicsit szürkület van, már zajos, egy háttérben lévő fényforrás esetén meg már kiégett a kép. És ha nem intézted el a manuális beállításokat az akció előtt, mindenről lemaradsz, mire beállítod.
2014. jún. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)) Tehát azt tanácsolod, hogy ebben az árban vegyek inkább egy tükörreflexes Nikon fényképezőgépet? Jobb videót csinál, mint egy handycam?
2014. jún. 8. 09:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem arra kellene, hogy megbízható, nagyon szép videofelvételt készítsen, ne legyen már olyan benne, hogy zöld helyett szürke színt rögzít, ha pl egy erdőben sétálok. Kirándulásokra vinném, a természetről vennék fel fullHD videókat és szerkeszteném össze zenével. Azt is észrevettem, hogy egyes kameráknál ha az ég felé irányítom, akkor vagy totál hó fehér az ég, vagy pedig behozza az ég színeit, de kb. fekete a rét, a fák lombja... Nnna ezt nem szeretném. A professzionális kamerák 250-800 ezer ft, na arra nem lesz pénzem mostanában.
2014. jún. 8. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, szebb felvételeket csinál a handycamnél. Viszont fotós ismereteket mindenképp szedjél fel hozzá, mert egy jó gép sem tudhatja pontosan, mit akar az ember. A megfelelő beállításokkal készülnek a jó képek (handycam-nek pedig pont ez a rész gyenge). Rengeteg ismertető van a neten, és viszonylag gyorsan meg lehet tanulni az alapokat. Csak azért szólok előre, hogy nehogy a helyszínen csodálkozzál azon, hogy mitől fekete a kép :)
2014. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen, utána járok minden tudásnak. :) Igazából képet nem nagyon készítenék. Én videókat rögzítenék. Nem ágyúval verébre lövés szerinted "csak", vagy legalábbis 85%-ban videózásra használni egy Nikont? :S
2014. jún. 8. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, DSLR-t használ mindenki, akinek komolyabban foglalkozik filmmel, videóval, viszont nincs 1,5 milliója valamilyen vállról indíthatóra :)


Az én összehasonlításom amúgy azon alapszik, hogy sokáig kellett dolgoznom egy ilyennel: [link]


Majd később a kezembe került egy ilyen: [link]


A végeredmény pedig összehasonlíthatatlan volt :)

2014. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Nem volt nehéz meggyőznöd. ;) Akkor handycam felejtős, a tükörreflexesre fogok hajtani. Köszi szépen. :))
2014. jún. 8. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!