Milyen olcsó dlsr vázat vegyek régi M42 és hasonló régi objektívek használatához?

Figyelt kérdés

Olcsón, ami megteszi erre a célra, pl. néztem hogy Nikon D100at lehet 25000ft körül kapni, ez jó lehet erre?


Vagy Nikon és Canonból milyen digitális reflexes típusok vannak olcsón, esetleg valamelyik kompatibilisebb vagy univerzálisabb, könnyebb átalakítót találni hozzá vagy mindegy?


Tele a fiók többnyire M42, revuenon, helios, Yashica, pentacon, zeiss lencsékkel, hobbi célra ezeket szeretném kipróbálgatni mivel amúgy sincs dslr-em.



2014. jún. 16. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. A Pentax kézenfekvő lenne, pentaxhoz létezik K bajonett-M42 átalakító, ami korrekciós lencse nélküli, tehát nem rontja a képet. A gép síkjában marad az átalakító, nem lóg ki semennyire.

Pentax azért is jó mert a régi Pentax K és Pentax-M objektíveket is tudod vele használni.

2014. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a tippet, esetleg ilyesmi árfekvésben tudnál ajánlani típust ami jó lehet, guglizok is valami okosat de modern pentaxokat egyáltalán nem ismerem, nem tudom hol induljak el.
2014. jún. 16. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt nagyon beleéled magad, a Nikon nem jó az m42 barkácsra. Canon, Pentax a legjobb.
2014. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen utánajárva be kell látnom, bár nikonbarát vagyok nem lenne a legkifizetődőbb megoldás, az említettek közül keresgélek valamit szerintem.
2014. jún. 17. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy Canon 10d-t használok ilyen céllal. Olcsón jutottam hozzá, m42 chipes átalakító szintén olcsón kapható, és bár régi gép, de arra, hogy megismerkedjek a dslr gépek világával, tökéletes a számomra.
2014. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. Tudok ajánlani, de sajnos kevés van a magyar használt piacon. Nekem K-7 van, sajnos egy hátránya van hogy zajos a képe magasabb ISOn. K-5 vagy K-5II az utód, de abból sincs sok eladó :( K-3 a legújabb viszont az még nagyon drága. Esetleg eBay-ről érdemes venni, ott van több gépváz. Én is eBayről vettem az összes obit, elég olcsón, 28mm/2.8, 50mm/1.4, 100mm/2.8, 135mm/2.5, 200mm/4.Vázzal obikkal vakukkal együtt nem költöttem annyit mint amennyibe egy mai 2.8-as AF-es objektív kerül!
2014. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A legjobbak közül:


1-Jupiter 37-A 135mm

2-Hanimar 135mm f2,8

3-Helios 44M-6 (MC) 58mm

2015. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!