Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok egy fotózással ismerkedő lánynak?

Figyelt kérdés

Olvastam bridge, tükrös, meg MILC kamerákról, nem tudom melyik lenne jó? A MILC-ek kisebbek.

Max. keret 200.000Ft, szülinapomra kapnám.

Volt egy pici kompaktom, de tönkrement és az iPhone 5S-em már jobb képeket készített nála.

Illetve olyan weboldal/könyv, ami segít a kezdőknek.


17/L



2014. jún. 18. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon nagy a kínálat...

Én azt tenném, hogy bemennék egy kimondottan fényképezőket árusító boltba, mint pl. a Ferenc krt-n, és ott kóstolgatnám szaktanácsadás közepette.


de...most nézegetem a legújabb telefonokat, és csak tátom a szám.

...némelyik már nagyon jó képeket készít...lásd sony, nokia..

előbb nézz szét a jó fényképezős telók között..azt tudom, hogy nem hasonlítható össze egy akármilyen jó teló, egy profi pentaprizmással, de mégis..


egy próbát megér.

2014. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de nem akarom lecserélni a telefonom és azon nem lehet megtanulni az igazi fotózást.

Egyik barátnőm Canon tükrössel fotóz, de ő sem profi, az én kezemben az nagynak tűnt.

2014. jún. 18. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha ismerkedni akar a fotózással, akkor nehogy már telefont vegyen hozzá! Eszedbe ne jusson. Bármilyen jónak van feltűntetve a telefon kamerája, egy normális fényképezőgéphez képest a legtöbb gagyi.


Tényleg menj egy üzletbe, vegyél a kezedbe párat, próbáld ki, melyik tetszik. Ha valóban foglalkozni akarsz vele, akkor legyen rajta mindenféle manuális beállítás.

Szerintem ne ijedj meg a méretétől, egy kezdő tükrös gép nem nagy vagy nehéz. Gyorsan megszokod, és utána nagyon kényelmesnek fogod találni.

Ha a barátnődnek van, esetleg kérd el pár órára.

És ne felejtsd el, hogy ha tükröset választasz, nem csak váz kell, hanem valami használható objektív is.

2014. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

Ha nagynak tűnik, akkor javaslom a Canon EOS 100D-t: jelenleg a legkisebb méretű DSLR gép a piacon:

[link]


A Canon EOS M-et (MILC) volt alkalmam kipróbálni, a 22mm/f2 objektívvel nagyjából pont úgy néz ki messziről, mint egy 15e forintos kompakt, viszont APS-C méretű szenzor van benne, tudásra megegyezik egy DSLR vázzal, viszont ha veszel egy EF-M->EF átalakítót, akkor bármilyen EOS DSLR-re tervezett objhektívet fel tudsz csavarni rá, például egy ~4 millió forintba kerülő Canon 800/f5.6 objektívet is (akármilyen idiótán mutat rajta):

[link]


Link: [link]


Ezenkívül persze Canon 1200D-t is tudom javasolni:

[link]


NAGYON FONTOS, hogy ha Canon-t veszel 18-55 kitobjektívvel, akkor még véletlenül se a DC objetíves pakkot vedd, hanem az IS-est. Lehet, hogy árban jobbnak tűnik, de képminőségben jobb az IS-es.


Persze a Nikonok is ugyanolyan jók, mint a Canonok, Azokból a D3200-at, és a D5100-at tudom javaoslni:


[link]

[link]


A Nikon MILC-eit bevallom azt se tudom, hogy most hogy állnak.


Én azt mondom, hogy 150e környékén vegyél egy DSLR-t, és a maradékot tedd félre, hogy később tudjál objektívet venni, amire szükséged van. Ha esetleg nem riadsz el attól, hogy régi orosz, illetve német gyártmányú teljesen manuális objektíveket használj (relatív nagyon olcsón hozzájutsz pár remek régi objektívhez), akkor a Canon-t javaslom.


Könyv: Scott Kelby: Digitális fotóskönyv I (a többi ugyan az szinte, bár elolvashatod) alapnak, aztán fotózz, ossz meg néhány szerinted jól sikerült képedet (de ne facebookon, és még véletlenül se photography néven, hanem például a fotozz.hu, flickr.com, stb oldalon), először fogsz durva kritikákat kapni, de előbb-utóbb dícsérő szavakat is fogsz olvasni.

2014. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő választ, olvasgatok szépen. :)

Ment a zöld pacsi. :)


Még nem tudom melyiket választom, barátnőmnek Canonja van és elsőre elég bonyolultnak tűnt a menüje, de gondolom ezt tanulni kell. Megkérdeztem, neki is IS objektíve van. Meg van neki valami orosz és azt rárakta valahogy és nagyon hangulatos képeket készít vele. De ő nem most kezdte tanulni. Szerintem én még soká fogok ilyen szintre jutni, pedig ő sem profi.

2014. jún. 19. 12:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapok:

[link]


[link]


Ha ezek betéve fejből mennek és tisztában vagy a szenzorméret és a gyújtótávolság összefüggéseivel, képre gyakorolt hatásukkal, látószögbeli összefüggéseikkel, tudod az alap expozíciós beállítások jelentését és számolni is tudod Őket, akkor már Te magad is nagyjából tudni fogod mire lesz szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél. Enélkül viszont sajnos nem működik a dolog. Tanulni kell mert ha nem teszed, akkor csak egy újabb "tinifotográfi" oldal leszel a Facebookon, az pedig nem jó neked sem és a közönségednek sem. Inspirációnak pedig: [link]

2014. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Nem most lesz gépem, csak augusztusban lesz a szülinapom, addig olvasgatok meg tanulmányozok leírásokat, bár még kínai, szerencsére barátnőm tanítgat azért. :)

2014. jún. 19. 23:01
 8/13 anonim ***** válasza:

BazsiBácsi szokásához híven remekül leírta a lényeget. Remek hozzászòlásai vannak, tanulhatsz Töle.

Ha komolyan akarsz fotózni, felejtsd ela bridget.

MILC én nem tudtam vele megbarátkozni. ,Olyannak tünt, mint egy városi terepjáró. Lebutított tükrös, egy tükrös áráért.

Ha tükörreflexest veszel, elkezdesz rendszert építeni. Még egy objektív, vaku, állvány.. stb. Évekig lesz helye a zsebpénzednek. Nem olcsó hobbi. Kezdetnek egy olcsóbb váz, egy jobb objektívvel. Canon, vagy Nikon. Szubjektív. Nikon vázak talán kicsit jobbak, Canonhoz jobban találsz( és olcsóbban) kiegészítöket. Pl m42 objektívek.

Ne kaplodd el, olvass fórumokat, nézegess tesztfotókat!h

2014. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem egy ismerősöm ajánlotta a Pentaxokat is, mert, hogy könnyű régebbi objektíveket csatlakoztartni hozzájuk, a stabilizátor pedig a gépben van.
2014. jún. 20. 15:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A Pentax-al nincs semmi baj, DE, sajnos az a helyzet vele, hogy kevés van belőle. Ha használt cuccokkal szeretnéd később fejleszteni a rendszered, akkor meg leszel lőve, mert mivel jóval kevesebb van Pentax rendszert használó fotósból mint mondjuk Nikont vagy Canont használóból, ezért az eladósorban lévő használt cuccokból is jóval kevesebb van. Én a helyedben Canont vagy Nikont vennék, attól függően, hogy megfogva, kézbe fogva (az alapokat már tudva) számomra melyik a kényelmesebb, vagy jobban használható. A két rendszer között egyszerűen nincs akkora különbség, hogy bármelyik is annyival jobb legyen a másiknál, hogy emiatt kelljen azt választanod. Ezért írtam, hogy tanulj, hogy tudd mire van szükséged és amikor már tudod, akkor el tudd dönteni, hogy melyik gyártó rendszerének mely tagjai kellenek neked. :)
2014. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!