Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szép képek 110. 000 ft alatt?

Szép képek 110. 000 ft alatt?

Figyelt kérdés

Babakészítéssel foglalkozom és elengedhetetlen egy viszonylag jó fényképezőgép számomra.

Jelenleg egy Canon PowerShot A2300 fényképezőgépem van.

(Az egyik legjobb beállítása az, hogy sötétebb környezetben is éles képeket készít, ami persze rámegy a kép minőségére...

Persze a babáimról nappali fényben készítek képet, úgyhogy a képek minősége sokkal jobb lesz, na de vissza térek a lényegre.)

Egy kis képszerkesztés után ilyenek a képeim: [link]

Más babakészítőknél (akik minőségibb képeket készítenek) ezeket a fényképezőket láttam:

Canon EOS 7D

Canon EOS 5D

Canon EOS 50D

Canon EOS 600D

Nikon D3100

Nikon D80


Ezek az ők képeik:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A fenti gépek jelenleg túl sokba kerülnek számomra, de mégis szeretnék egy gépet, ami hasonlóan jó képeket készít.... és mindezt 110.000 ft alatt.

Tudna valaki ilyen gépet ajánlani? Vagy mit vegyek figyelembe, amikor fényképezőgépet választok?

Általában (3x vásároltam fényképezőket eddig:D) online nézem meg a gépek tulajdonságait, tesztfotókat keresek, stb.

Pár éve jelentek meg szélesebb körben ezek a tükörnélküli fényképezőgépek. Olvastam néhány régebbi cikket velük kapcsolatban... jót is, rosszat is. Ti mit gondoltok róluk?

Ja, és előnyben részesítem az akkus fényképezőket.... ;-)

Köszi előre is a véleményeteket!



2014. jún. 26. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Babakészítéssel foglalkozol? :D Taníts mester!
2014. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában a tükör nélküli gépek jó alternatívái a tükörreflexeseknek, főleg ha a kisebb méret a cél.


Ajánlom például a Micro4/3-os gépeket (Panasonic, Olympus). Ahhoz elég nagy a képérzékelőjük, hogy jó minőséget, vagy ha kell szép mosott hátteret adjanak, viszont emellett egy kicsit nagyobb mélységélességet is adnak, ami tárgyfotónál jól jöhet.


Amúgy nem értek hozzá, de nagyon szépek a babáid.

2014. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a felsorolt gépekből a Nikon D3100 is kijön egy alapzoom kiobjektívvel.


Nem túl ideális közelképekhez ez az optika, de közepes tárgyakhoz már elmegy.

Azt is figyelembe kell venned, hogy ha makró részleteket szeretnél ahhoz bizony makró objektív kell. Alap kitben nem nagyon adnak ilyet se dslr-hez se tükörnélkülihez. 60-100 ezer forintnál indul egy jobb makró optika. Inkább az utóbbi ár.

2014. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz szét a használt DSLR-ek közt. Annyiért már nagyon jó, megkímélt szettet vehetsz.

Pl: [link]


A MILC-ekkel kapcsolatban fura érzésem van. Olyan izééé. Szóval én nem vennék.

2014. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BazsiBácsi ***** válasza:

110000 forintból 2 DSLR jön ki:

-Nikon D3100 + 18-55 VR

-Canon 1100D + 18-55 IS


Mindkét gép ugyanolyan jó, de ahogy elnézem a képeidet, azok se rosszak, pláne, hogy egy Canon alsókompaktttal lett készítve.

2014. jún. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges a MILC-ekkel foglalkoznod. Túl új dolog, kevés és drága kiegészítőt kapsz hozzá, miközben semmivel nem tudnak többet, mint egy dslr.


A helyedben egy használt dslr-t keresnék, akármilyen régi darab is megteszi, és egy nagyon jó, fényerős, minőségi objektívet hozzá. Az obi sokkal többet számít mint a váz, ráadásul az öreg vázat később is le tudod cserélni, ha úgy hozza a sors.


Mondjuk például veszel egy f2.8-as fix makrót, azzal akár egész közeli képeket is tudsz készíteni, kevés fényben is, sőt szépen el is tudod mosni a hátteret vele.


Ezen kívül érdemes lenne utánaolvasnod a neten, hogyan lehet házilag valamilyen szoftboxot vagy fénysátrat készíteni, vagy egyéb módon tökéletesíteni a világítási technikádat - bár az az igazság, hogy így is nagyon jók a képek, annak ellenére, hogy mivel készültek. Nyugodtan lehetne mutogatni a sok "Photography"-nak meg "Photo Art"-nak, hogy lássák, nem a gép számít, hanem az ember, aki mögötte áll.

2014. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos választ!!:)


Még lenne egy kérdésem:

Amikor fényképezőgépet választok, akkor mire figyeljek leginkább? Melyek a legfontosabb tulajdonságok, amelyekre szükségem lehet és amelyek segítségével jobb képeket készítek?

2014. jún. 29. 09:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Amitől jók lesznek a képeid:

- Nagy érzékelő, hogy kisebb legyen a zaj, főleg kevés fény mellett.

- Fényerős objektív, hogy kevés fény mellett se mozduljon be a kép, és hogy elmossa a hátteret.

- Minél jobb minőségű objektív, ezen múlik, mennyire lesz éles, tiszta, torzításmentes a kép.

2014. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2014. jún. 30. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!