Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen telekonvertert keressek?

Milyen telekonvertert keressek?

Figyelt kérdés

Relatíve' szeretnék, de sajnos nagyon sok a kritérium. Mivel csak hobbiszinten foglalkozom a fotózással, ezért nem értek hozzá.

Kérek tanácsot:

egy nikon d3300am van és egy tamron 70-300mm-es objektivem, erre szeretnék telekonvertert 600mm-ig (kondenzcsíkot fotóznék velük, így nem akarom konverter nélkül, mert a 300mm kevésnek bizonyult).

Néztem a Kenko-t, ami komatibilis, (2x) és az eredeti Nikon TC-20EIII-t, de utóbbi nagyon ágál a másféle rácsatlakoztatott objektív ellen. Úgy gondoltam pedig, hogy ha már egy olcsó objektív van, legalább a telekonverter legyen jó, de semmiképp sem engedhetem meg magamnak az eredeti nikon teléket. Milyen megoldást lehet kitalálni?



2014. júl. 1. 11:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm, ha kapok választ
2014. júl. 2. 14:35
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez sajnos az a történet ahol nincs kompromisszum, vagy nagyon drága vagy sz@r. Ha erre bármilyen TC-t teszel azzal a lendülettel veszíted is az AF lehetőségét (mert annyira lecsökken a munkarekesz, hogy nincs az az AF szenzor/szoftver kombó ami erre képes lenne).
2014. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Akkor méééég jobban beleásnék a témába. Tudom, hogy romlik majd a minőség azaz "sz@r" lesz, de az obi AFS és egyszer mondták hogy arra figyeljek, hogy a koverter is legyen 100%ig kompatibilis vagyis AFS- EZ meg csak ez a kettő, amit ide már kikutattam. Számos ember használ TC-t, néztem Nikonra is és azoknak működött - elvileg vagy gyakorlatilag is működhet? Még diák vagyok, esélytelen, hogy 10 éven belül egy 600mmes obit elő tudjak teremteni. A csíkok is megvárnak, de idegesít, hogy már-már a madarat nem tudom lefotózni ami egy kicsit is érdekesebb lenne mert vagy észrevesz vagy már nagyon messze van a 300-ra. EZért céloztam be a 600mm-t.

Azaz viszonylag sietnék vele, nem tudok 10en évekig várni - esetleg a d3300 kinövését követően kár lehetne fokozni - erre gondoltam - remény van, hátha ekezdek lottózni :D

2014. júl. 2. 20:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Kétszerezővel lesz egy elég gyengécske képminőségű, gyakorlatilag használhatatlan autofókuszú, szar fényerejű 140-600mm F9-11 objektíved.


Az objektív így negyed annyi fényt enged majd be, ami kerek 2 fényértékkel rontja. Az olcsóbb DSLR-ek F5,6-ig képesek megbízható élességállításra, a csúcsgépek bizonyos fókuszpontjaikkal F8-ig. 2x telekonverterrel F9-11-ed lesz, ez bőven felette van az elfogadható értéknek, szóval akár manuális konvertert is vehetsz, nem kell feltétlen AF-es.


Kenko fel fog menni, Nikon 2x-ező nem.

2014. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi választ is, akkor megpróbálom a kenko-t. Mert most még elég olcsó. Veszíteni valóm nincs(?), másképp esélytelen, hogy APS-C szenzorra ilyen kis gépre kapnék valami jó lencsét aranyár kivételével mert ragaszkodom az afs-hez. Ha az nincs, meg vagyok lőve :( Elmegy a madár és a csík is, mire beállítom. Kipróbálom a kenkot, ha nem jön be, megy a fiókba sajnos. Még mindig jobb, mintha új gép új objektív összeállítását tervezném. Lehet, hogy akkor le kell mondani róla. Hááát... szomorú vagyok akkor :(

Üdv

2014. júl. 4. 12:57
 6/17 anonim ***** válasza:
A kenko-val sem lesz AF-ed....
2014. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a kiírás szerint a "KENKO MC 7 N-AFs TELEPLUS for Nikon" ez csak a full-frame-mel lesz AFS? ...Bocs, hogy ennyire idegesítően nem tudom csak nem értem. Már engem is kezd idegesíteni a dolog. :(
2014. júl. 4. 18:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Olyan objektívvel lesz képes automatikus élességállításra amelyiknek a fényereje két rekeszértékkel csökkentve is 5,6 legalább (tehát alapból 2.8). Egy olyan objektív ami 300mm-en 5,6-ot tud, kétszerezve 11-et tud. A fényképezőgéped 5,6-os munkarekesznél zártabb rekesszel nem tud automatikusan élességet állítani. De ezeket feljebb már leírták.
2014. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A szenzor mérete lényegtelen ebben az esetben.


Ha felütöd a géped használati útmutatóját, akkor némi keresgélés árán megtalálod, hogy a Nikon F5,6 fényerőig garantálja a géped autofókusz rendszerének működőképességét.


Az objektíved alapból F4,5-5,6 fényerejű, szóval 300mm-en pont a határon van.


Az optika mögé csatlakoztatott konverterek egyik alaptulajdonsága, hogy azzal, hogy növeli a gyújtótávolságot, egyben csökkenti a fényerőt is.


1,4x-ező konverterrel 1 fényérték, 2x-ező konverterrel 2 fényérték romlás tapasztalható, vagyis az objektíved fényereje a végén F11 lesz. Ez bőven fölötte van még a profi gépek AF rendszere által használható értéknek is.


A Nikon nem véletlenül gyártja úgy a konvertereit, hogy csak a legjobb objektívjeire lehet feltenni. Fizikailag nem megy fel az olcsóbbakra.

Ezzel is jelzik, hogy mely objektíven használható.


Kenkot bármire feltehetsz, de hiába AF-S, az autofókuszod csak F5,6-ig garantált, az induló fényerőd pedig azzal is F11 lesz, bőven a használható érték fölött.


Ha jót akarsz magadnak, és nem akarsz kidobni több tízezret az ablakon, valamint nagyon ragaszkodsz a használható autofókuszhoz és a nagy gyújtótávolsághoz, akkor türelmet és némi további spórolást javaslok.


A Sigma 150-500mm-es optikája egy kellemes, használható darab. A legolcsóbb megoldás ahhoz, amit szeretnél. 230 ezertől kapható itthon. Ha még nagyobb a cél, akkor a Tamron 150-600mm, úgy emlékszem kb. 100 ezerrel drágább.


Nem tudok olcsóbb megoldást a problémádra. A Kenko konverter drágább, mert csak tanulópénz. A 70-300mm így is a határon dolgozik, minek jelentősen lerontani a teljesítményét?

2014. júl. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó, jó, akkor no autofókusz. Hát, ha ez van, akkor ez van. Spórolás lesz. Akkor AFS nélkül kenko megoldás lesz, ideiglenesen. Nem lesz se nikon tc se új lencse amíg nem gyűlik rá össze. Addig elleszek szépen a manuálissal, legalább tanulom. Köszönöm szépen a nagyon hasznos válaszokat, nagyon részletesen elmagyaráztátok, jó sok türelmetek volt!
2014. júl. 5. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!