Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért van az, hogy a fényképez...

Miért van az, hogy a fényképezőgépemen tudom állítani a dinamikatartományt?

Figyelt kérdés
200,400 illetve 800-as értékre tudom állítani. Csináltam pár tesztképet és láttam, hogy 800 értéken a legnagyobb az átfogása a gépnek(mármint egy ablak előtt készítettem a képeket a házban és 800 értéken már több részlet látszott az ablakból, amik egyébként 200-as értéken szépen beégtek). Az értékek mellet zárójelben oda van írva, hogy mekkora ISO mellett képes ezekre a beállításokra a gép. A 800-as értékre legalább ISO 800 kell neki, 400-hoz legalább ISO 400 és a 200-as értékhez meg legalább ISO 200(amúgy ez a legkisebb ISO a gépen). Én úgy tudtam minél alacsonyabb az ISO érték, annál nagyobb a gép dinamikatartománya, de az előbb leírtak nem ezt bizonyítják. Miért van ez? A másik kérdés: miért jó, hogy tudom állítani a dinamikatartományt? Nem logikus, hogy mindenki a legnagyobb értéken szeretné használni?(amúgy meg nincsen annyira látványos különbség a különböző értékek között, a tesztemben is mind a 3 kép használhatatlan, csupán egy kicsivel több látszik az ablakból a 800-as értéknél)

2014. júl. 11. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem értem a kérdést. Írsz egy géptípust és valami hivatkozást, mit hívsz "dinamikatartomány állításnak"?
2014. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit pontosítanék, elírtam:dinamikus tartományról van szó. D-Rng van a dinamikus tartomány mellé írva és az előbbi értékeket DR-ben tudom megadni. Pl DR 200 mellé oda van írva, hogy 200%. Nem tudom ezek mit jelentenek.
2014. júl. 13. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
A gép típusát megírnád még?
2014. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
EXR szériás szenzorral szerelt Fujifilm gépekben van ilyen funkció.
2014. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt (Canon / NIkon-on belül csak hasonló van), de valamiféle HDR és highlight clipping keverék funkció lehet. Alacsony ISO-nál persze nagyobb a dinamikatartomány, viszont a magasabb ISO teszi lehetővé, hogy egyes - egyébként már bebukott - képrészleteket szelektíven felhozzon. Hátha valaki konkrétan tudja, mi ez.
2014. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!