Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt ajánlatok...

Milyen fényképezőt ajánlatok természetfotózáshoz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas a témában , de a régi gépem megadta magát , és szeretnék egy korszerűbbet beszerezni .

Mit tudnátok ajánlani ?

Az első szempont a részletgazdagság lenne , valamint, hogy ( nem is tudom ) éles képeket készítsen .

Árban nagyjából 140-150 ezerig terveztem elmenni .

És nem kifejezetten a fényképezőre gondolok hanem pl. objektívre egyéb kellékekre .

Első sorban természetfotózásra kéne , elég sokat kirándulok.

Minden válasznak örülök , de a gúnyos megjegyzéseket nem tudom értékelni :)

Előre is köszönöm a segítséget .



2014. júl. 13. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

- mennyire értesz hozzá

- mennyit akarsz később tanulni

- mennyi pénzt szánsz rá

- akarsz-e később további komolyabb összegeket belefektetni

- milyen funkciókra van szükséged

- új vagy használt


A harmadikat már megválaszoltad, lássuk a többit!

(Például: mit értesz természetfotózás alatt? Makró? Tájkép? Madarak? Víz alatt?)

2014. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Ha tájképeket fotóznál ahhoz jó egy nagylátószögű objektív, fényereje mindegy milyen, úgyis szűk rekesszel fotózol. Érdemes jó minőségű állványt beszerezned egy jó állványfejjel, és jó ha van a gépvázon expo előtti tükörfelcsapás funkció.

Ha viszont nagy tele kellene madarakhoz az elég drága dolog, ennyibe biztos nem fér bele :( A Panasonic Lumix FZ200 lehet jó ilyen célra, végig 2.8 a fényereje, viszont kicsi a szenzor, zajosabb és nem tudsz feljebb menni érzékenységben :( Viszont 110.000-ért megkapod.

Érdemes beszerezned polár szűrőt, ND szűrőket, szürkeátmenetes szűrőt. De tájképekhez legfontosabb egy valóban jó minőségű, a géped súlyának megfelelő állvány, azon nem érdemes spórolni.

2014. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.)

- Sajnos nem sokat értek ( még ) hozzá.

- Szívesen tanulnék többet róla, de semmi komoly terv :) Csak hobbi

- 110-150 ezer forint körül gondolkodtam maximum.

- Nem kifejezetten. Max egy-egy objektív, ( de majd úgy is meglátom milyenre van szükségem gondolom .. )

- Milyen funkció ? Háát , nem egészen értem mit értesz funkció alatt , de mindenképpen a lehető legnagyobb felbontás-részletgazdagság ( nem tudom melyik a kifejezőbb ) elérése a cél. Nem kell sem extrém gyors fényképező , és olyan sem amit valószínűleg soha nem fogok kihasználni.

És videót sem rögzítenék vele.

- Lehet használt is , de jó állapotban, nem hibás darab.

És köszönöm a válaszodat :)

2014. júl. 22. 14:42
 4/5 A kérdező kommentje:
2.) Köszönöm szépen a válaszodat sokat segítettél :)
2014. júl. 22. 14:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Óhh igen és nem madarakra gondoltam , hanem tájképre esetleg makró.
2014. júl. 22. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!