DSLR vs. Bridge zoom?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy lehet egy Bridge gépbe 60x zoom, amikor egy dslr-ből az nem is tudom 2000mm objektívvel lehet kihozni, értem hogy arra van kitalálva de nem értem, mivel egy 18-270es obi is fél kiló a bridge meg összesen annyi és nem igazán van képromlás se. Szóval hogy van ez?

2014. aug. 1. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A bridge gépekbe lévő objektíveknek sokkal gyengébb a rajza mint a dslr gépek objektíveié. dslr obiknál is van rengeteg, rosszabb-jobb.Minél nagyobb az átfogás annál rosszabb az objektív rajza. A fix objektíveknek van a legszebb képe.
2014. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"a bridge meg összesen annyi és nem igazán van képromlás se. Szóval hogy van ez?"

Ez úgy van, hogy csak álmodod azt, hogy nincs minőség romlás :)

2014. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a nagy átfogású zoom objektíveknek mindig rosszabb a képminőséggel járnak.

a kompakt/bridge gépeknél főleg azzal érik el a kevesebb helyet foglaló zoomot, hogy az érzékelő is jóval kisebb. ez azt eredményezi, hogy ugyanaz a felbontás kisebb felületen oszlik meg, ezért kisebbek a képpontok. ez nem használ az érzékelő fényérzékenységének és részletgazdagságának sem.


nézd meg egy ilyen gép képét és egy DSLR és egy jobb objektív képét ugyanolyan nagyításnál. látni fogod a különbséget. ha nem, akkor meg boldogan használhatod a bridge gépet, mert nem fog zavarni a minőség különbség.

2014. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. A szenzor sokkal kisebb, bár messzire ellát egy bridge, de a minőség az esetek és lövések 90%ában nagyon rossz. Ha akciófelvételeket akarsz, távolról, jobb a bridge, mert pl 215mm-es bridge (ez 60x vagy 50x-es zoomnak felel meg) azaz 1200 mm körülinek, sokkal könnyebb és gyorsabban lőhetsz vele, mint a tükrössel. Nem beszélve a súlyról és méretekről. Egy kis összehasonlítás a méretekben ugyanarra a méretre azaz h mddig "látnak el a kamerák":

[link]

2014. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mire akarod használni? Ez a fő kérdés. Most én is bridge-be gondolkozom, de elérhető áron, ami normális viszonylag az Lumix FZ200, bár ezzel is lehet baromi zajos képeket készíteni. Épp emiatt vacillálok ezen. Nagyon sok tesztet nézz meg, mielőtt bridge-et veszel, mert nagy részben trágya minőségű képeket készít (fakó, kromatikus aberráció, nagy távolságban lebegő kép, nem beszélve a torzításokról). Esetleg várj míg lejjebb jön az ára az Lumix FZ1000-nek, mert azzal 48X nagyítást el tudsz érni komolyabb minőségromlás nélkül. Na az már egy komolyra sikerült bridge gép.
2014. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előző vagyok: imaging-resource.com

dkamera.de, ott válaszd ki a bildqualite-t, két gépet össze tudsz hasonlítani egymással. Jobban teszed, ha egy brigde gépet nem hasonlítasz össze egy DSLR géppel, főleg, ha növeled az ISO értékét, mert "számolni fogod hány ingered van". A MILC gépek is sokkal jobbak a bridge-nél.

2014. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!