Ezt a képhatást hogy és milyen számítógépes szoftverrel lehet elérni? Vagy ez valamilyen beépített effekt, mint mondjuk a Nikonnál a retusálás menüben?

Figyelt kérdés

Ezt a képet szeretném megnézni. Nem azt mondom, hogy imádom és hogy tetszik, de kíváncsi vagyok rá, hogy mi lehet, mert még ilyet nem láttam. Általában csak túlszaturált, felturbózott photomatix képeket látom, ez valami újat hozott nekem. És nem is Lightroom. Akkor mi ez?

Az adott felhasználó hasonló képeket is tett fel, de nem írt róla, hogy mi ez igazából. Szerzői titok. Nem utánozni akarom csak kipróbálnám. Remélem, tudtok segíteni.

Előre is köszönöm.

Link: [link]



2014. aug. 4. 08:57
 1/6 csacsi2 ***** válasza:

Csak tippelni tudok, jó lenne tudni milyen forrásból dolgozott a készítő. A képen vannak homályosítások, textúra,élek, domborítás és gondolom minden tárgy külön rétegen, fényességgel, áttetszőséggel (fedettséggel) variálva, de lehet valami water effekt amit használhatott.


Olyasmi mint amikor víz feliratot készítesz, csak nem szöveggel. Minden esetre jó munkát végzett érdekes kép!

Le akarnám utánozni (PS-al), biztos elszöszölnék vele egy ideig.

2014. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Photoshopban a Plastic Warp nevű effekt ad hasonló eredményt.
2014. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De vak vagyok. Néznem kellett volna az exifet és ott el lehet szöszölni órákig - "Software - Adobe Photoshop CS4 Windows"

igen, biztos hogy nem 5 perces munka ez a fotó. De sztem nagyon mű. Hát... hát... bejön is meg nem is.

Tehát watermark... meg társai. Most azon gondolkodtam el, hogy egy free verziót felteszek, kipróbálom, szégyen v sem, nekem ez eddig nem volt. Köszönöm a választ!

2014. aug. 4. 13:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem plastic wrap? tényleg mintha becsomagolták volna, ez is nagyon jó! Köszönöm ezt is!!!!
2014. aug. 4. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:

De...'wrap'. Bocs, elgépeltem.


Tényleg nem 5 perces munka. Max. fél perc.

2014. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hehe ez jó:)
2014. aug. 4. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!