Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az 1,2V tölthető elem (+AA...

Az 1,2V tölthető elem (+AA akku) első feltöltésére 16-18 órát ír a tájékoztató. Ha az első feltöltés után teljesen lemerült, a következő teljes feltöltésekhez is ennyi időre van szükség?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha NiMH/NiCd akkurol van szo, a standard toltesi ido 14 ora.
2014. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az 1,2V tölthető elem(+AA akku)Energizer és a töltő Energizer NiMH Battery Charger AA.AAA. Akkor a válasz szerint minden teljes lemerülés után 14 óra míg feltöltődik.Közben nem is ajánlatos tölteni, csak,ha teljesen lemerült?Van erre valami követendő szabály?
2014. aug. 6. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
NiMH/NiCd elemet csak lemerules utan szabad tolteni, kulonben veszit a kapacitasabol.
2014. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De honnan lehet ezt megtudni pontosan? Mert ami az elemre van írva az számomra kínai:))

2014. aug. 6. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy NiMH elem? Ra van irva. Vagy mit akarsz pontosan megtudni?
2014. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, kicsit(nagyon) kezdő vagyok:)))

Az elemre pontosan ezek vannak írva: Energizer recharge +AA 2000mAh Nickel-Metal Hydride akku. NH15 1,2V NINH-HR6. Az hol van leírva, honnan lehet tudni, hogy 14órás töltés szükséges, mert ahol vettem a töltőjével együtt nem mondtak semmit. A tájékoztatóból én csak az első feltöltésről tájékozódtam, amit már fentebb írtam.

2014. aug. 6. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Addig kell tolteni, amig a tolton eg a LED. Merd meg, hogy az mennyi ido, de a NiMH akkumulator 14 oraig tolt, mert egyszeruen ennyi a cellak toltesi ideje.
2014. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az első feltöltés után (18óra) is még égett a led. Mások is mondták már, hogy majd kialszik a fénye, de akkor én biztosan nem jól csináltam valamit. 18 óra után már kivettem a töltőből az elemeket, mert nagyon forrók voltak. Elég sok képet tudtam vele készíteni. Leutóbb (másodszor) 10 órát töltöttem és a fényképezőgépen jelzett 3 vonalból hamar 2 lett, tehát hamar merülni kezdett.Most megvárom, hogy teljesen lemerüljön és a tanácsotokat fogom követni, köszönöm:)))
2014. aug. 6. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!