Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3300-ról vélemények,...

Nikon D3300-ról vélemények, tapasztalatok? Megerné ilyet vennem, ha (lent)?

Figyelt kérdés
Szóval fényképezni szeretek, de eddig nem volt komolyabb fényképezőm sosem. Mit gondoltok, érdemes lenne? Vannak tapasztalataitok? Kérlek, ha szakszavakat vagy mozaikszavakat használtok, a magyarázatát is írjátok le konyhanyelven :)

2014. aug. 8. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Ebben az esetben nem lenne értelme. Nem tudnád kihasználni. Nem a drága gép készít ugyanis jó képeket, hanem a fotós. Ha a fotós nem tudja kezelni a gépét, nem ismeri a szakmát, nem tudja mi miért történik, akkor a milliós géppel is szar képeket fog(sz) készíteni.


Előbb tanuld meg a szakszavakat, mi micsoda, és majd utána akarj komolyabb felszerelést venni.

2014. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak, DE egy kevés utána olvasással, meg fogsz érteni sok mindent, viszont a gyakorlatban akkor is minden másképp lesz.. Ha van türelmed egy tükörreflexes géppel képeket készíteni, tudod, hogy az adott témához (pl.erős napfényben egy tájat fotozni a legalacsonyabb ISO-t használni) ez alap, akkor sok mindenre rájössz magadtól. A másik kérdés, hogy az általad említett géphez neked kell kiválasztanod az objektívet, amivel a témát akarod fotozni. A Nikon gépeknél az egyik legjobb közép kategóriás objektív a 18-55, 18-105, és a 18-140mm. Legyen benne kicsi, és viszonylag nagy látószög.
2014. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha akarsz vele foglalkozni, megéri, ha nem, akkor felesleges pénzkidobás.

Én sem értettem hozzá, amikor anno vettem egy 1000d-t, mégis megtanultam, mert gyakorlatban nekem jobban megy.

Felegleges erre hallgatnod, hogy nehogy gépet vegyél a kezedbe, amíg el nem olvastám 100 könyvet a témában. Ha érdekel a fotózás, vedd meg, kezdj el tanulni és gyakorolni. Ha csak kattogtatni akarsz, ahhoz felesleges.

2014. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Utána fogok nézni minden alap és kevésbé alap dolognak a témával kapcsolatosan, addig szüneteltetem ezt a tervem. Ha ezek után úgy gondolom, hogy szükséges nekem egy ilyen gép, majd akkor...:)
2014. aug. 9. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
ha a penz nem problema akkor vedd meg a gepet nyugodtan, majd olvasgatsz utana, es amit olvasol rogton ki is tudod probalni, kb 120k egy uj kamera kit lencsevel ujonan, a kompakt kameraknal sokkal jobb kepe van, ha nem tetszik utana kis bukoval el is adhatod.
2015. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mist194 ***** válasza:

60 éves tapasztalatom szerint a gép tudása elősegítheti a kísérletező kedvet. Igaz amit írtak előttem, jó fotót jó felkészültséggel, egyéni látásmóddal gyegébb géppel is lehet csinálni. Egy komolyabb, drággább gép sok beállítási lehetősége még akadály is lehet. Célszerű, ha a fotós és a gép tudása együtt novekszik. A D3300 nagyon jó gép, sok mindenben veri a sokkal drágább gépeket is. Nagyon ajánlott kezdőknek is. Van teljesen automata módja is, félautomata, teljes manuális, sőt oktató (Guide) üzemmódja, ami szöveggel, képpel elmagyarázza, beállítja, hogyan készíthető pl. esti portréfelvétel.

Ha komoly a szándék ajánlom, szuper képek készíthetők vele , dde fel kell készülni, hogy új, fényerősebb objektívet kell vennivenni ha még jobban tágítani akarjuk lehetőségeinket, 100-300 k forintokért.

2016. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!