Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Csillagfotózáshoz Nikkor 50mm...

Csillagfotózáshoz Nikkor 50mm 1.8?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy kicsit szűk a látószög, de én lényegében arra lennék kiváncsi, hogy hova kell állítani rajta az élességet?

Alapjában nappal kéne, tudom...de sokszor előfordult már velem h csak úgy este kimentem fotózni...a kis képernyőn élesnek tűnt a dolog (infinityre állítottam) és valójában mikor rávittem gépre a képeket, életlen lett :S

Ti hová szoktátok állítani ezen a lencsén az élességet?



2014. aug. 10. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
50mm-en bemozdulnak a csillagok kb 10s-nél hosszabb záridőnél. Van erre valami képlet amit nem tudok fejből de én FF-en 16mm-en 30s fölé nem megyek.
2014. aug. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az élességről: Ne pont végtelenre állítsd, ne tekerd teljesen a végére a fókuszgyűrűt. A fektetett 8-as közepére, ahol a két karika összeér, oda állítsd a fókuszt. Ennél egyszerűbben nem tudtam leírni, bocsi :D
2014. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!