Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tamron 70-300mm Di LD Macro,...

Tamron 70-300mm Di LD Macro, vagy Sigma 70-300mm DG Macro?

Figyelt kérdés

A Nikon D3200-as gépemhez szeretnék egy teleobjektívet venni a Nikon 18-55mm mellé. Nem tudom eldönteni, hogy a kettő közül melyiket?

[link]


Szerintetek melyik megbízhatóbb, jobb minőségű és gyorsabb, egy szóval melyiket ajánljátok?


Előre is köszi!



2014. aug. 13. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
szia nekem az első van és nagyon szeretem. a aigmával nem kapsz autofocust, azt tudtad, ugye? ... néha nagyon-nagyon jól jön, ha sietni kell. Én nem csalódtam benne, pedig sokan lehúzzák.. És brutál kinézete van a napellenzővel, már-már fotósnak nézhetsz ki vele:) (vicc) de viccet félre, én nagyon bírom ezt. A tamron a régihez képet sokat gyorsult, USD azaz ultra silent drive - nem véletlen.
2014. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
várj várj várj, most nézem, hogy ez a régi és a napellenző sem az új verziós lesz. Akkor is lesz mondjuk autofokusz d3200-on, de kromatikus aberráció be fog figyelni mert nem a legjobb minőség (ennyi pénzért!) és ez nem USD, bocs. elnéztem hirtelen. de a krom. aberr. leküzdhető, megoldható. Ennyi pénzért simán bevállalható, ne habozz, tamron a jobb, sigmán manuálisan állíthatsz csak fókuszt, ha kezdő vagy, akkor nem ajánlom. Nekem mondjuk a sigmám APO-s volt. tolózoommal, de annak tényleg jobb volt a paramétere. Szóval az az öreg sigma verte a tamront de nagyon. És ennek lassú az autofókusza és látom, hogy neked ez számít. Olyan beírást is várj, aki majd a sigmáról nyilatkozik. Én véleményem tehát: 10/5-ös Tamron értékelésében.
2014. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából a kromatikus aberráció miatt voltam dilemmában, de a mostani obin ( [link] sincs ED lencsetag és eddig nem volt vele probléma. A sigmából azért nem az APO-s változatot akarom, mert az már 15k-val drágább. Szóval akkor a tamron jó befektetés lenne? Vélemények alapján is a krom. aberr. az egyetlen hátrány, de ez legyen a legnagyobb gond.


Köszi a választ, megy a zöld! :)

2014. aug. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!