Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezni szeretnék. Hogyan...

Fényképezni szeretnék. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok a gépekkel kapcsolatban, de érdekel a fotózás és szeretném elsajátítani.

Nem vagyok tisztában az alapfogalmakkal, hogy mi mire való, mit hogyan kell. Szóval kezdő vagyok.

Elsősorban ilyen képeket szeretnék készíteni:


[link]


[link]


valamint közelebbi képeket is és olyanokat is ahol a fókusz például a kép közepén álló személyen van a háttér pedig elmosódott.


Mint mondtam a gépekhez nem értek de ez jónak tűnik. Vagy nem?

[link]


Igazából 80-90.000-nél többet nem szánnék rá. Ez is csak olyan ha 'nagyon muszáj' határ.


Hogy álljak neki az egésznek? 16L



2014. aug. 20. 14:08
 1/5 tsirche ***** válasza:
53%
Szubjektív saját vélemény, de ha tényleg komolyan érdekel a képkészítés mikéntje akkor DSLR. Egy belépő szintű vázat (kitet) is lehet bővíteni a későbbiek során, az elején tudod úgy használni mint egy sima kompaktot automata módban, majd jöhetnek a félautomata próbák, és végül (akár próbálgatások útján, akár utána olvasva) a teljesen manuális képkészítés RAW (nyers) képekkel, utólagos feldolgozással.
2014. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Próbálgatom feldolgozni az infóáradatot egyelőre sikertelenül. Tényleg nem értek hozzá eddig csak telefonnal próbálkoztam. :D
2014. aug. 20. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek teljesen igaza van!

Ha tényleg komolyabban érdekel olvass sokat erről a témáról.

pixinfo.com-n rengeteg dolog levan írva Scott Kelby könyvek is jók, meg ugye ott van a google.

Nem "nagyon muszáj" dslr-t venni első gépnek. De azzal járnál a legjobban, de ha nem futja elég egy komolyabb bridge gépbe is amin van manuális mód.

2014. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha berod a Google-be, hogy "digitális fotózás kezdőknek", "fotózás alapjai", "ismerkedés a fotózással" vagy valami hasonlót, akkor rögtön kapsz egy csomó olvasnivalót, amikkel el tudsz indulni és ha elolvasod őket, akkor máris sokkal többet fogsz tudni, sőt valószínűleg fogsz találni további remek tippeket is, hogy merre és hogyan érdemes tovább lépned.

Ha inkább a könyveket részesíted előnyben, szerintem a legtöbb könyvesboltban és könyvtárban találsz egy csomó hasonló című könyvet, amikből szintén egy csomót tanulhatsz.

2014. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Akkor vásárolj ha már tudod, hogy mire van szükséged ahhoz, amit fotózni szeretnél. Amíg ez nem tiszta a fejedben, addig jó eséllyel csak kidobálod a pénzt az ablakon.


Alapok:

[link]


[link]


Ha ezek betéve mennek akkor nagyjából magadtól is tudni fogod, hogy mire van szükséged, de azért azt tudd, hogy 80-90ezer forint a fotográfiában aprópénz, egy rendes vázat sem kapsz ennyi pénzért.

2014. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!