Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ti melyik obit választanátok?

Ti melyik obit választanátok?

Figyelt kérdés
Szóval a lehetőségek: canon 10-18mm, canon 10-22mm, sigma 10-20mm, sigma 8-16mm, tokina 11-16mm?

2014. aug. 27. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írtad: mihez és milyen gépre?


Így alapból a Tokinát a fényereje miatt. Nekem van, szeretem. De pl. FF vázra nem jó.(a többivel viszont nincs gyakorlati tapasztalatom)

2014. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BazsiBácsi ***** válasza:

Ezek mind-mind crop-os vázra valók. Én a Canonból indulnék ki:


Canon 10-22: nagyon régi, de legalább 2-szer annyiba kerül, mint a vaci új (és tesztek alapján nagoyn jó) 10-18, nekem a "vennem kell egyet" listámon szerepel a 10-18.


Sigma 8-16: na abszolút UWA győztes, bár még crop-on is belelóg kicsit a napellenzője 8mm-en. És csoda, hogy még nem halszem.


Tokinát nem ismerem. De a fent felsoroltak csak vélemények, nem írtad, hogy mire használnád (ha fényerős kell, akkor a Canon 10-18 nem jó pl).

2014. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából arra használnám, amire kitalálták, mondjuk tájképek vagy utcaképek készítésére vagy szimplán kreatívkodnék vele. A fényerő nekem nem kritérium, tehát csak ezért nem venném meg a tokinát. A képminőség, illetve a hatalmas látószög volna fontosabb. Én inkább a sigmákkal szemezek mondjuk jó volna használtan, jó árban beszerezni egy 8-16mm-t, bár nem tudom megéri-e a felárat a 10-20mm-hez képest.
2014. aug. 28. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!