Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Digitalizálni szeretnék a...

BNorbert kérdése:

Digitalizálni szeretnék a 2000-ben vásárolt kameránkról dvd-re számítógép segítségével. Hogyan tudom megoldani, hogy mind két hangszóróból jöjjön hang?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy amikor beviszem a gépbe a filmet, akkor csak az egyik hangszóró szól. A kamerából a kimenet csak egy sárga színű jack. A jack dugót beledugom és a kábel végén csak egy fehér és egy sárga dugó van. Tudomásom szerint a piros hiányzik, de próbáltam beledugni olyat aminek a végén van piros, fehér és sárga is. De még is csak az egyik hangszóró szól. Nem tudom hogyan lehetne megoldani hogy mind két hangszóróból jöjjön hang.

2014. szept. 10. 02:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen rendszerű a kamera? Milyen kimenetei vannak? csak kompozit videó és analóg hang?

A kamerának csak egy hangkimenete van?

A digitalizáló eszköz milyen, milyen bemenetei vannak? A hangbemenet gondolom közvetlenül a PC line in-je, ott nyilván megvan mindkét sztereó csatorna az RCA-jack kábelen, ugye?

2014. szept. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem HI 8-as ha erre gondolsz. hogy milyen rendszerű a kamera. Csak egy bemenet van rajta ilyen sárgás jack. A digitalizáló eszközön meg van mind a három bemenet (sárga, piros, fehér). Ja meg a kamera elején van valami mic feliratos bemenet.
2014. szept. 10. 03:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyetlen jack aljzaton jön ki a kép és a hang is.
2014. szept. 10. 03:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is használtam annak idején Hi8-as kamerát, azon három RCA-aljzat volt a kimenet, a sárga a komppzit videó, valamint piros és fehér a két hangcsatornának. Plusz volt még eg S-video csatlakozója is, ahol a jó minőségű (luminencia+egyesített krominencia) videójel jött ki rajta.


Ha a te kkamerádom tuti csak egy hangkimenet van, akkor azt úgy kell bevezetni a digitalizáló eszközbe, hogy a mono hangjel mindkét sztereó hangcsatorna bemenetére rákerüljön. Szoftveresen pedig állítsd be a digitalizálás során mono hangfelvételt.

2014. szept. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:
Ahogy írták: vagy hardveresen oszd ketté a mono jelet, és úgy add át sztereoba, vagy felvételkor állítsd be, hogy a forrás mono (és add meg, hogy melyik csatornán várja a program a jelet) esetleg utófeldolgozással dobd el az egyik csatornát és állítsd be mono-ra.
2014. szept. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hol tudom ezeket a beállításokat megtenni?
2014. szept. 10. 11:05
 7/7 Tengor ***** válasza:
Valahol a rögzítő programban. Mivel nem írtál róla semmit, nehéz megmondani, hogy hova kattints. Kézikönyvben is megnézheted!
2014. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!