Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy ilyen olcsó? Rossz gép a...

Hogy ilyen olcsó? Rossz gép a Nikon d40? Találtam egy apróhirdetést, ahol egy ilyen 40. 000 Ft objektívvel, táskával együtt. Megérné?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá,de kicsit gyanús.Vagy már alapból ilyen olcsók az ilyen gépek?

Szeretnék egy jó gépet, hobbiból fotózni,gyönyörű képeket csinálni, most először egy használt gépre gondoltam.

Szerintetek?


2014. szept. 13. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha az új ár 80-85,

[link]

ráadásul már kifutó darab, akkor miért is sok a 40 ezer?

[link]

2014. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gergoap ***** válasza:
Szerintem az eladó nem ért a géphez, vagy lopott, vagy agyonhasznált gép lehet. Maga a váz ér magában 40-et!
2014. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És szerintetek akkor megéri megvennem?
2014. szept. 13. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Kb annyit érhet, amennyiért hirdetik.
2014. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gergoap ***** válasza:
Csak személyesen vedd meg, látatlanba ne!!!
2014. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, mindenképp kérdezd meg a zár számláló állását. Ha 60-70.000-nél tart akkor már nem érdemes megvenni.
2014. szept. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
elmagyaráznád,hogy pontosan mi is az?
2014. szept. 14. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:

A zárszámláló egy olyan érték, amit a fotó EXIF adataiból lehet kiolvasni, SHUTTER COUNT névre hallgat. Azt számlálja, hogy mennyit exponáltál a géppel, tehát a zárszerkezet mennyit dolgozott már. Átlag 100.000 expoig tervezik a zárak élettartamát. Ezt az adatot több szoftverrel is meg tudod nézni, például a PhotoMe. Innen tudod letölteni: [link]


Betöltöd a programban a kérdéses géppel készült fotót, kidob egy hosszú listát és megkeresed a Shutter Count értéket.

2014. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A D40 nem egy mai darab, kb. tényleg annyit ér ma.

Attól persze használható, nincs gond vele. Gyakorlásra, tanulni ideális.

Anno volt nekem ilyen gépem, szerettem.


Azt hiszem ennek a típusnak a zárszerkezete nincs még 100.000-re hitelesítve, hanem csak 50.000-re, de nem mernék megesküdni rá.


Ahogy mondták a többiek is... expószámot mindenképp derítsd ki és csak személyesen vedd át, ha e mellett döntesz!

2014. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!