Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kompakt gépben járatosak,...

Ignis Subdialis kérdése:

Kompakt gépben járatosak, tudnátok segíteni a választásban a részletezőben olvasható speciális elvárásaim mentén?

Figyelt kérdés

Bocsánat a 100. ugyanolyan kérdésért, de a helyzet a következő:

Sok éve fotózom, analóggal kezdtem, most lassan két éve van egy elég jó dslr-rem. Ez objektívvel együtt jó másfél kiló, de nem mondanék le arról, hogy mindig legyen nálam gép. (Okostelefon nincs.) Erre a célra keresek egy olyan kompaktot, ami nem bridge, nincs rajta vakusín, pici. Viszont nagyon szép, éles képe van, szép színekkel, jó az élességállítás, van több másodperces záridő, de a nagy zoom, sőt a zoom sem feltétel! Jó lenne, ha mentene raw-ba, lenne rajta rekeszelőválasztás, esetleg kihajtható lcd, lenne teste fémből, de ezekről le tudok mondani. :) Köszönöm.



2014. szept. 27. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lekezeloen mondom, de nem lenne egyszerubb, ha bemennel egy szakuzletbe, eloadnad ezeket, es ajanlananak neked gepeket? Itt mindenki 1-2 modellt ismer, nem tudunk kimerito valaszt adni.

Arat nem irtal, de neked akkor valami erosebb kompakt kell, pl canon g16, vagy egy milc.

Bar (sajat tapasztalat alapjan) nagyon rossz dslr utan visszalepni egy kompaktra, es tul magasak az elvarasaid ahhoz, hogy meg tudjon neked felelni.

2014. szept. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BazsiBácsi ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy most kompakt méretbe összezsúfoltál egy DSLR gépet? De van megoldás rá: MILC-nek hívják a kategóriát, azok között nézelődj, és nézz hozzá valami fix pancake objektívet (pl.: Canon EOS M + 22f2, de ez ~150 rongy).
2014. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hmmm, az egyetlen kötelező feltételem, hogy legyen szép a kép. És a másik, hogy legyen pici. A MILC és a bridge nem pici szerintem. 60.000 alatt gondoltam, de azért nem írtam árat, mert feltételeztem, hogy általában ennél drágábban nem vesz ember kompakt gépet. Sajnos a boltban azt nem fogják megmondani, hogy milyen képet ad, s számtalanszor látok borzasztó képminőséget kompakt gépektől ismerősök fotóiból, vagyis eddig csak kizárni tudtam kamerákat, de mivel óriási a kínálat, jobb lenne a másik irányból közelíteni.
2014. szept. 29. 15:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban írtam, ha dslr-hez vagy szokva, nehéz lesz jónak látni egy kompakt képét.

Én valami kisebb felbontásút keresnék, fényerős objektívvel.

Ha kinézel egy modellt, biztos találsz rengeteg tesztképet a neten, nem kell a boltosok szavában bízni. Kikéred a véleményüket, hogy milyen modellek jöhetnek szóba, felírod, aztán a neten utánanézel, hogy melyiknek a legjobb a képe. Szerintem ez a legegyszerűbb.

2014. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BazsiBácsi ***** válasza:

Az első hozászólásban nem volt 60e forintos megkötés, azért mertem írni az EOS M-et 22f2-vel. Méretei:

[link]


Nem nagyobb, mint egy kompakt, és a 22f2-nek bitangjó képe van. Igaz majdnem 3-szor annyiba kerül, mint amennyit rászánnál.


Sajnos azt tudom mondani, hogy DSLR után megnézel egy akármilyen fényképezőgépet (vagy telefont) elhányod magad a képminőségtől. Ezért ajánlanék inkább egy MILC-et. Ott vannak a Micro4/3-os rendszerek, nagyon durván törnek felfele, és nagyon jó képeket lehet velük csinálni, tudnak RAW-ot is. De 60-ért hogy mit lesnék, passzolom. Majd este szétnézelődök, hogy miket lehet kapni ennyiért.

2014. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket, nekem nincs okostelefonom pl. úgyhogy tapasztalatom sincs bennük, de például egy nagyon jó képi látással megáldott ismerősöm az iPhone-jával olyan képeket csinál, hogy sokszor fog el az érzés, kidobhatom a dslr-t... Színek, élesség... Feltételeztem, hogy akkor talán ilyet egy kompakt is tud, de melyik...? Jöhet fix gyújtótávolsággal is.
2014. szept. 30. 10:54
 7/8 BazsiBácsi ***** válasza:
Hát nem tudom. Én láttam már 4S-sel készített képeket, a gép tulaja el volt hűlve, hogy milyen szuper képeket csinál, meg hogy fényképezőgép emellé felelseges, stb stb. Aztán rálestem a képekre, és nem estem hanyat tőlük. Jó, telefonok közt magasan vezet az iPhone, de anyémák 15e forintos Nikon L25 kompaktjuk hozza azt a minőséget, sőt...
2014. szept. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztos lehet iphone-nal jó képet csinálni, ha megfelelők a körülmények.

Az én telefonomban elvileg jó kamera van, amit dícsértek, de nagyon gagyi képet csinál. Ha másfél kilós a tükrös géped, feltételezem, hogy nem egy belépő modell kitobival, szóval nem értem, ahhoz képest hogyan tudsz jónak találni egy telefonos fotót. (lehet, hogy a telefon kijelzőjén még jónak tűnik).

Fém váz, raw kép, rekeszelőválasztás... hát ezeket biztos nem találod meg egy mobilban, de még egy olcsó kompaktban sem.

Én gondolkoztam ebben, amiben te, hogy a nagy dslr helyett majd valami kis gépet viszek és azzal helyettesítem, amikor nincs kedvem cipelni. Felejtős. Eleve elbukik az egész ott, hogy nincs rajtuk kereső. A minőség meg sehol sincs a tükröshöz képest.


Vagy vegyél valami komoly kompaktot vagy milc-et, vagy szerintem maradj az eredeti gépednél.

2014. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!