Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép összehasonlító...

Fényképezőgép összehasonlító oldalak mi alapján értékelnek? Miből adódik össze a pontszám?

Figyelt kérdés

Több ilyen oldalt is megnéztem, és a Pentax gépek megelőzik az árban hasonló Canon és Nikon gépeket.

Tényleg ennyire jók a Pentaxok? Érdemes Pentaxot venni Canon vagy Nikon helyett?


[link]


[link]


[link]



2014. szept. 29. 19:49
 1/4 gergoap ***** válasza:
A paraméterekben látod, hogy mitől jobb a Pentax! Ebben az összehasonlításban egyértelműen az a jobb ár-érték arányú. A Canon és Nikon-nál részben a márkanevet is megfizeted és azt is, hogy sokkal több objektív és kiegészítő kapható hozzájuk.
2014. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, látom. Bár az egyik oldalon 1-2 százalék eltérés van, míg a másikon jelentős (25 pont), tehát elég szubjektív.

Régóta szemezgetek a Pentaxszal, de szinte mindenhol csak a Canon és Nikon van sztárolva, és sok üzlet nem is árul Pentaxot. Nem is értem, hogy miért. Biztos kevesebbet költenek marketingre és kisebb a választék. Objektívek miatt nem aggódnék, mert viszonylag olcsón (8-10 ezerért) láttam használt obikat a neten.

Pixelekkel meg a Nikon húzott el, talán ezért csábítóbb. Félek, hogy a Pentax 16 Mpixele kevés lesz pár év múlva.

Nehéz választani.

2014. okt. 5. 22:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit számít neked a pixelszám? Nem azon múlik a képminőség! És 16 mire nem lesz elég?
2014. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából elég mindenre , de tudod, hogy ma már megmosolyogjuk az 5-6 megapixeles gépeket, ahogy pár év múlva a 16-18 Mp-es gépeket fogjuk. A 24 Mp-es Nikont 2 évvel később nevetjük ki. :)

Amúgy nem értem én sem ezeket a túlzásokat, mert egy háztartásban semmi nem tudja megjeleníteni ezt a sok pixelt, nyomtatni meg aztán végképp nem lehet.

2014. okt. 6. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!