Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép tulajdonosok,...

Katoonene kérdése:

Fényképezőgép tulajdonosok, ez csak engem zavar?

Figyelt kérdés

Hali!


Egy ismerősöm megkért, hogy rossz Nikon gépét (navigációs gombok valószínűleg beporosodtak, vagy belül elkoptak, illetve egy gumi része leesett) vigyem el a Nikon hivatalos szervizbe, mivel Magyarországon egy bolt se vállalja el a javítását.


Nagyon szívesen elvittem Magyarország egyetlen javítóbázisára. Kettő 20 éves fiatal szolgálta ki a kuncsaftokat, a mellettem álló úriember épp szívrohamot kapott, mert 5 éve kapott fényképezőgének javítását elutasították, mivel július óta lesz két éve, hogy a terméket nem forgalmazzák, és nincs hozzá alkatrész. A gép nem tudom mennyi lehetett, de nem 20.000.


Miközben diktáltam, mi a gond az általam hozott géppel, kérdeztem a 20 éves srácot, hogyhogy a Nikon ennyire elzárkózik, hogy a magyarországi márkafüggetlen szervizekkel kapcsolatot alakítson. ki.

Egy részletet emelnék ki:


- A Nikon nem szolgál ki más szervizeket alkatrésszel, ide lehet hozni ha bármivel baj van.

- Oké, rendben, ide is hoztam a gépet, de egyébként nem találja félelmetesnek, hogy egy milliós fényképezőgéppel ha baj van, egész Magyarországon csak ide lehet hozni?

- Engem ez nem érdekel, ha olyan van lehet postázni. Itt írja alá, viszlát.


Ami engem zavar, az az, hogy én ha veszek egy TV-t, autót, laptopot, félelmetesnek tartanám, ha garancia után lényegében akármilyen apró hiba miatt csak egy boltba lehetne vinni a terméket Magyarországon. Ráadásul nem biztos, hogy mindenkinek van erre ideje, illetve 1 milliós dolgot nem szívesen postáznék, mikor 100.000-ig lehet biztosítani, bár lehet többre.


Kocsiban oké, jó a japán, ráadásul mióta minden sarkon van alkatrészkereskedésük, a szervizelés se drága.


De fényképészek, akik ebből éltek, ennyire jónak tartjátok a Nikont a többi márkához képest? Vagy csak engem ráz a hideg, hogy Magyarországi szinten 20! éves gyerekekhez kell hordaniuk a profi fényképészeknek az eszközüket, akiket nem érdekel, mit vesznek át? Illetve, nem is értenek hozzá.


Köszi az elméleti kérdésemre a választ, érdekel a véleményetek, fényképészek.


2014. okt. 3. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:

(nem vagyok fotós) Nem csak téged zavar. MO-n katasztrofális a két nagy márka szervíze, rémtörténeket lehet olvasni róluk. A gyártó meg leszarja, hogy itt hogy "képviselik" a márka hírnevét. Eladás megtörtént? Meg. Akkor dögölj meg. Az említett szervízzel volt személyes tapasztalat, vagy 2 hónapon át nem voltak képesek megjavítani egy (egyébként kiba. drága) filmszkennert. Hazudoztak, hogy nem jött meg az alkatrész. A főnök a telefonban már ordítozott velük, és mikor megjött a gép, pontosan ugyanaz a hibája volt, mint amiért elküldtük.

De valaha (mikor még azt képzeltem, hogy a szervízben ügyes emberek azon dolgoznak, hogy az eszközöm újra jó legyen) voltam a másik nagy szervízében is, mindent megbeszéltem részletesen telefonon, mikor odamentem, a faszi valami teljesen mást hazudozott. Otthagytam a k anyjába.

Az meg, hogy a kiszolgáló személyzet pökhendi, ostoba hülyegyerek, ez sajnos egyre inkább jellemző. Neki az ügyfél csak egy idegesítő, zavaró tényező, aki miatt kénytelen kihúzni az orrát a facebook seggéből.

És azért nem szolgálnak ki más szervízt, mert akkor a javítással járó profit másnál csapódik le, ez ezért egyszerű. De ezt biztosan meg tudják ideologizálni azzal, hogy csak így lehet biztosítani a magas szintű javítást. Szóval napalmot mindkét "nagy" szervízére.

2014. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem csak a fényképezőgép márkaszervízek ilyenek hanem kb. minden műszaki cikkel foglalkozó cég márkaszervíze borzasztó.
2014. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!